• PAYLAŞ

Kozmetiğe Harcanan Para Nasıl Azaltılır?

 • 25/03/2017 - 17:05
 • 0 Yorum
 • 683 görüntüleme

Kozmetiğe Harcanan Para Nasıl Azaltılır?

Özellikle kadınlar dünya ekonomisinde çok büyük krizler dahi yaşansa güzellikleri için yaptıkları harcamaları kesinlikle azaltmıyor. Bu durum birçok araştırma ile sabit olarak ortaya çıkarılmıştır. Günümüzde kozmetik sektörü o kadar büyük ki istediğiniz her şeye çok farklı fiyatlara ulaşabiliyorsunuz. Bu durum kişisel bütçelerin bir anda aşılmasına ve uzun vadede ekonomik kriz içerisine girmemize neden olabilir. Küçük çapta bir kriz olsa da kimse ekonomik olarak zor bir dönem geçirmek istemez. Özellikle de kozmetik yüzünden bunu yaşamak mantıksız bir karardan başka bir şey değildir. O nedenle kozmetik harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Şimdi kozmetiğe harcadığınız parayı nasıl azaltacağınıza değinelim.

 1. Pahalı ürün, kaliteli ürün değildir

Reklam çalışmaları nedeniyle insanlar kozmetik ürünlerinde pahalı olanların aynı zamanda kaliteli olduğu düşüncesine sahip oluyor. Kişisel bakımınızı bırakmanızı tavsiye etmek istemiyoruz. Ancak bakım için alacağınız ürünlere servet ödemenize de gerek yok. Hem cilt ve kişisel bakımınızı yapıp hem de kesenizi fazla yormayacağınız yöntemler bulunuyor. Normal bir sabun ile yüzünüzde olan tüm kirlerden rahatça kurtulabilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz yapacağınız işlem ise yağlı bir sabun tercih etmek olmalıdır. Yağlı bir cilt içinse meyve esansına sahip bir sabunu çok ucuza alabilirsiniz. Kozmetik markalarından bu ürünü alırsanız ödeyeceğiniz miktar daha çok olacaktır.

 1. Peeling Yönteminde Eskiden Yardım Alın

Bu yöntem günümüzde bayanlar tarafından en sık tercih edilen kişisel bakımlardan bir tanesidir. Bazı peeling’ler için çok yüksek bedeller ödeyebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz hala hamamlarımızdan kullanılan keselemeyi tercih etmeniz olacaktır. Peeling’in amacı cildimizde kir nedeniyle kapanan gözeneklerin açılmasıdır. Sizde keseleme yöntemi ile çok ucuz bir şekilde halletme şansınız var. Özellikle buharlı bir banyodan sonra bunu yapmak daha uzun süre sizin işinize yarayacaktır.

 1. Rujların Ömürlerini Uzatın

Kadınlar neredeyse tüm renklerde ve tonlarda ruja sahip olmak istiyor. Bu da beraberinde büyük bir ekonomik maliyet getiriyor. Yapmanız gereken ufak hileler kullanarak renk karışımları elde etmek olacaktır. Parlak bir ruj görünüm sağlamak istiyorsanız ruju dudaklarınıza sürdükten sonra biraz vazelini üzerine sürmeniz yeterli olacaktır. Bu size parlak bir rujun oluşturduğu etkiyi sağlayacaktır. Mat bir görünüm içinse pudra kullanabilirsiniz.

 1. Badem Yağı ve Bal Mucizesi

Doğal ürünleri makyaj içerisinde kullanmak hem ekonomik olarak avantaj sağlarken hem de sağlık açısından rahatlık kazandıracaktır. Cildinizin nemli bir görünüme sahip olması için badem yağı ve baldan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Özellikle badem yağı ve balın anti-aging özellikler bir kremin size vereceği faydayı sağlayacaktır.

 1. Cildinizi Tanıyın

Kozmetik alışverişlerinde yapılan en büyük hata cildinize uygun olmayan ürünleri almaktır. O nedenle alışveriş yapmadan önce ilk adım cildinizi yakından tanımak olacaktır. Cilde uygun olmayan ürünler bir kez kullanıldıktan sonra bir kenara atılacaktır. Yani paranız boşa gitmiş olacaktır. Cildinizi tanımanız sizi doğru alışverişe yönlendirecektir.

 1. Manikürü Evinizde Yapın

Ellerin temizliği kadınlar için çok önemlidir. Birçok kadın bunun için güzellik salonlarına giderek ellerine manikür bakımı yaptırıyor. Bunu kendiniz evde rahatlıkla yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeleri ve onları nasıl kullanacağınızı öğrenmek yeterlidir. Bir parça limonu tırnaklarınıza sıkabilir ve tırnak parlatıcı ile istediğinize sahip olabilirsiniz.

 1. Aşırı Makyaj Yapmayın

Kozmetik ürünlerinde yapılan en bilinen hatalardan birisini genelde aşırı makyaj yapan kadınlar düşüyor. Aşırı makyaj demek çok fazla malzeme harcamak demektir. Bu makyaj malzemelerinin hızlıca tükenmesine neden olur. O nedenle aşırı makyajdan uzak durun.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉