• PAYLAŞ

Kredi Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

  • 31/07/2016 - 18:47
  • 0 Yorum
  • 837 görüntüleme

Yakın zamanda bir işiniz için ya da ihtiyacınız için kredi başvurusunda bulundunuz ancak ödeyemeyeceğinizi düşünerek ya da işin ortadan kalkması ile kredi başvurunuzu geri çekmek istiyorsunuz. Ancak bunu tam olarak nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere kredi başvuru iptalinin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Burada ki adımları izleyerek yapmış olduğunu kredi başvurusunu geri çekebilirsiniz.

Kredi-Başvurusu-İptal

Günümüzde krediye başvurmak için farklı yollar kullanılıyor. Bu yollardan hangisi üzerinden kredi başvuru yaptığınız iptali içinde farklılıklar ortaya çıkmasına neden oluyor. Biz sizlere başvuru yollarına göre başvurulan kredilerin iptalinin nasıl olduğunu anlatacağız. İlk olarak şube üzerinden yapmış olduğunuz kredi başvurusunun iptalinin nasıl yapılacağını anlatarak başlayalım. İlk yapmanız gereken başvurmuş olduğunu şubeye giderek kredi başvurusu esnasında verdiğimiz evrakların iptal edilmesi talebinde bulunmalısınız. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra kredi çekme talebiniz size sorulduktan sonra başvurunuz iptal edilecektir. İptal edildikten sonra kredi başvuru talebin tamamen silinmesini istemelisiniz. Bu sayede artık talebiniz maziye karışacaktır.

Bir farklı kredi başvuru yolu SMS yolu ile yapılanlardır. Günümüzde bankalar ihtiyaç sahiplerine kredi verebileceklerini göstermek için çok sayıda hizmet sunuyor. Bu hizmetlerden birisi ile SMS ile kredi başvurusu yapabilmektir. Ancak sadece mesaj atarak kredi talebinizin onaylanacağını aman herhangi bir ödeme yapılmayacağını bilmeniz gerekiyor. Size sadece kredi almaya yeterlilikte olduğunuza dair bir mesaj gelecektir. Kredi başvurunuzu tamamlamak için şubeye gitmeniz istenecektir. Gitmediğiniz ya da gittikten sonra bankanın istediği gerekli evrakları götürmediğiniz sürece bir sorun olmayacaktır.

En son olarak da ATM ve İnternet yardımı ile kredi başvurusu yapanların kredilerini nasıl iptal edebileceklerini anlatmaya çalışalım. Bunlarda SMS kredi olayının aynısı olarak kabul edebiliriz. Kredi talebiniz onaylansa da bu onay kesinlik hükmünde olmayacaktır. Başvuru sonrasında sizlere yeterli kredi notuna sahip olduğunuza ve krediniz onaylandığına dair ya bir sms gelecektir ya da banka tarafından aranarak bilgilendirileceksiniz. Bankaya giderek başvurunuzu tamamlamanız istenecektir. Eğer kredi çekmek istiyorsanız giderek gerekli işlemleri sonlandırabilirsiniz. Ancak vazgeçtiyseniz banka şubesine gitmeniz gerek yok. Bunların herhangi bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉