• PAYLAŞ

İphone Cihazlarda Bölge Kısıtlamalı Uygulamalar Nasıl İndirilir ?

  • 31/07/2016 - 18:14
  • 0 Yorum
  • 890 görüntüleme

iOS işletim sistemine sahip olan iPhone ve iPad cihazlarda kullanılan bir çok uygulama dünya geneline açık olarak indirilebilse de bazı uygulamalar maalesef bölgesel olarak kullanıma sunuluyor.  App Store aracılığı ile indirilen bu uygulamalar ülkelere göre App Store mağazalarında kullanılma sunulduğu ilk aşamalarda bölgesel olarak farklılık gösterebiliyor. Belirli ülkelerin App Store mağazalarında bulunan uygulamalar bazı ülkelerin mağazalarında yer almıyor. Bölge kısıtlamasına maruz kalmış uygulamaların iphone cihazlara nasıl indireceğinizin detaylarını paylaşıyoruz.

iphone-cihazda-bölge-kısıtlamalı-uygulamalar-nasıl-indirilir

Kısıtlamalı olan uygulamaları iOS mobil cihazlarımıza indirebilmek için ilk olarak App Store mağazalarından ülke değiştirme veya iOS ülke değiştirme işlemini yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yapmak için bilgisayarınızda iTunes yazılımınızı kullanmanız gerekecek.

Daha önceden bilgisayarınızda iTunes yazılımınızdan çıkış yapmanız gerekiyor. iTunes yazılımını tekrardan açıldıktan sonra iPhone ülke değiştirme veya iPad ülke değiştirme işlemeni yapmak için bilgisayarınız da açtığınız iTunes yazılımı içerisinden App Store sekmesine tıklıyoruz.

iphone-cihazda-bölge-kısıtlamalı-uygulamalar-nasıl-indirilir

Müzik başlığı altındaki sekmeye tıkladığınızda açılacak olan menüden App Store’u seçmelisiniz App Store mağazasında bulunan  uygulamaların listelendiği bölüme gideceksiniz. Bu bölümde sayfayı en aşağıya kadar kaydırın ve ülke bayraklarının bulunduğu simgenin üzerine tıklayın, ve ardından alternatif olarak Ülkeyi değiştir sekmesine de tıklayabilirsiniz.

iphone-cihazda-bölge-kısıtlamalı-uygulamalar-nasıl-indirilir

Bu sekmeye tıklayınca ülke seçimi yapacaksınız. Bu bölümde açtığınızda uygulamamız gereken metot indirmek istediğiniz oyunun veya uygulamanın kısıtlaması olmayan ülkeyi seçmeniz gerekiyor. Genel olarak kısıtlamalı olan uygulamalar daga çok oyunlar Kanada,  New Zealand veya Amerika gibi ülkelerde kullanıma açılıyorlar. Eğer sadece uygulama indirmek istiyorsanız  Amerika üzerinde çok daha yaygın halde ilk indirmeye açılıyorlar.

Ülke seçiminizi yaptıktan hemen sonra App Store mağazasının ana sayfasına geri dönüş yapıyoruz ve ücretsiz olan bir uygulamayı ya da oyunu indirmeniz gerekiyor. Uygulama veya oyunların indirme sayfasını açtığınız da Get sekmesine tıklamanız yeterli.

iphone-cihazda-bölge-kısıtlamalı-uygulamalar-nasıl-indirilir

Bu sekmeye tıkladığınızda iTunes bir hesapla giriş yapmanızı isteyecek. Burada yapmanız gereken hangi ülke üzerinden uygulama indirmek istiyorsanız buna uygun bilgilerle bir geçici hesap oluşturarak uygulamayı indirmeniz. İstenilen bölgeye ait bilgileri post kodu, adres gibi Google dan bulmanız oldukça kolay kredi kartı bilgilerini ise atlayarak geçiyorsunuz. Bu adımları takip ettikten sonra artık sizler için kısıtlamalı bölge uygulamaları diye bir engel olmayacak.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉