• PAYLAŞ

Kredi Kartı Borcunu Bitirme Yolları Nelerdir?

  • 26/01/2017 - 15:31
  • 0 Yorum
  • 845 görüntüleme

Kredi Kartı Borcunu Bitirme Yolları Nelerdir?

Günümüzde giderek artan bir kullanıma sahip kredi kartları doğru kullanılmadığında insanların başına büyük sorunlar açabiliyor. Kredi kartına sahip olan kişiler ilk anda sanki harcadıkları parayı hiç ödemeyeceklermiş gibi alışveriş yapma eğilimine giriyorlar. Gelirinin çok üzerinde kredi kartı limitine sahip olan kişiler biranda kendilerine borç batağının üzerinde bulunuyor. Bundan yıllar önce aylık geliri 2-3 bin lira olup cebinde ki kredi kartların limiti 100 bin TL olan insanlar ile karşılaştım. Bu sayı yapılan yeni düzenlemeler ile azalsa da gene de ödeme limitinin üzerinde kredi kartı kullanan çok sayıda insan var.

Bunda sadece insanları suçlamak doğru değil aynı zamanda bankalarda düşünmeden verdikleri kredi kartları ile insanların bu duruma düşmesine neden oluyor. Sizde bu insanlardan birisiyseniz ve kredi kartı borçlarınızdan ne yaparsanız yapın kurtulamıyorsanız sizinle paylaşacağımız detayları iyi bir şekilde takip etmeniz önemli olacak. Bunlar sayesinde kredi kartlarınızın borçlarından tamamen kurtulabilirsiniz. Şimdi kredi kartınızın borçlarını kapatmak için yapmanız gerekenleri sizler ile paylaşmaya başlayalım.

Kredi kartı borcunuzu nasıl bitirirsiniz?

Borcunuzdan tamamı ile kurtulmak için aşağıda maddeler halinde sunacağımız bilgilerin geçerli olmasının tek koşulu borcunuz bulunan kredi kartınızı bu süreçte hiçbir şekilde kullanmamanızdır. Eğer kredi kartınızı kullanmaya devam edecekseniz bu kuralların bazıları işinize yaramayabilir. Şimdi maddelere geçiş yapalım.

  • Eğer imkanınız varsa ve kullanabiliyorsanız bankaya giderek bir tüketici kredisi kullanın. Aldığınız kredi ile kredi kartı borcunuzu kapatın. Borcunuzu sıfırlamayı başarırsanız yapmanız gereken ilk şey mutlaka kredi kartlarınızı iptal etmek olmalıdır. Aksi taktirde size olumlu bir geri dönüş sağlamayacaktır.
  • Bankalar müşterilerinin borçlarını ödemelerinde güçlük yaşıyorlarsa borç kapatma kredileri sunar. Buna da hemen başvuru yapabilirsiniz. Bir üstteki madde ile aynı ilkeleri uygulamalısınız.
  • Kredi kartı borcunuzu sıfırlayabilmek için asgari ödeme tutarının bir miktar üzerine çıkarak ödeme yaparsanız. Birkaç ay içerisinde kredi kartı borcunuzdan tamamen kurtulabilirsiniz.
  • Bankalar borçların kapatılması için ayrıca ipotekli bir şekilde sundukları bireysel krediler sunuyor. Bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Vadeleri 60 aya kadar sürecek şekilde krediler mevcuttu. Faiz oranlarına bakarak size bu imkanı sunan bankayı bularak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kredi kartı borçlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmak için biriktirdiğiniz ziynet eşyalarından yararlanabilirsiniz. Bunun için altın, gümüş gibi değerli madenlerinizi bozdurarak kart borcunuzdan ilelebet kurtulabilirsiniz. Borcunuzu kapattıktan sonra düzenli birikim yaparak onları yerine koyabilirsiniz.
  • İnsanlar günümüzde bu borçları kapatmak için sıklıkla ödünç para isteme yolunu kullanmak isterler. Eğer etrafınızda size güvenen ve yardım edebilecek insanlar varsa bunlardan hızlıca yardım isteyin. Ve yardımı isterken onlara durumu detaylı bir şekilde açıklayın ve ne zaman geri ödeyebileceğinizi belirtin.

Bu kurallar arasından size uygun olanı tercih ederek sizi zor duruma düşüren kredi kartı borçlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Tabi dediğimiz gibi bir daha bu kartları kullanmamanız şarttır. Aksi taktirde borçlarınız tekrar birikecek ve bu sefer daha kötü bir durumun içine girmiş olacaksınız. Örneğin kredi kartı borcunuzu kapatmak için bankadan 5000 TL kredi çektiniz. Bu kredi ile kredi kartı borcunuzu kapattınız. Ancak kredi kartınızı kullanmaya devam ettiniz. Bu da sizin borcunuzu bir anda ikiye katlamış olacaktır. Kredi kartı borçlarınızdan kurtulmanız için çok sayıda ilginç yöntem size sunulacaktır. En garanti olan yöntemler bunlardır. Hepsinin ortak şartı kartınızı tamamen hayatınızdan çıkarmaktır. Aksi taktirde buradakiler haricinde kullanacağınız yöntemler bile sizin durumunuzu düzeltmeniz için yardımcı olamaz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉