• PAYLAŞ

Ehliyet Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

  • 26/01/2017 - 14:24
  • 0 Yorum
  • 963 görüntüleme

Ehliyet Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Teknoloji ile beraber yaşam alanlarımızda bir çok değişiklik yaşadığımız bu günlerde eski göre bir çok işimizi yerimizden hareket etmeden kolayca halledebiliyoruz. İnternet kullanımının çok hızlı olarak yaygınlaşması hizmet sektöründe olan bütün firmaları bu alanda daha fazla seçenek sunmaya zorlar durumda oldu. İnternet kullanımının oldukça fazla olması devlet kurumlarını da harekete geçmesini sağlayarak daha önceleri saatlerce sıralar bekleyerek yada günlerce aynı devlet dairelerine gidip çözümleyebilen sorunları internet üzerinden kolayca çözüme ulaştırmaya olanak sağlıyor. E-Devlet kapısı ile başlayan bu gelişme alınan olumlu sonuçlarla neredeyse devletin vatandaşlarına hizmet sunduğu her alanda kullanılabilir durumda.

Devlet tarafından internet üzerinden sağladığı hizmetleri kısaca ele aldığımızda vergi daireleri, pasaport – kimlik, sınav sonuçları, veli bilgilendirme sistemi olan e-okul, e-Devlet kapısı kullanılarak sabıka kaydının alınması ve daha sayabileceğimiz bir çok alanda kusursuz olarak işleyen bir iletişim ağı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda internet üzerinden sunulan hizmetler arasında ehliyet sınav sonuçlarınızı nasıl öğrenebileceğinizi detayları ile sizlere aktaracağız.

Her yıl düzenli olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ehliyet sınavına binlerce aday giriyor ve sonunda direksiyon sınavına girmeye hak kazanabilmek için ter döküyor. Sınav sonuçları ortalama olarak sınav tarihinden 15 gün içerisinde açıklanıyor ve sınava giren binlerce sürücü adayı merakla beklediği ehliyet sınavı sonuçlarını artık hiç yerinden kıpırdamadan internet üzerinden öğrenebiliyor.

Ehliyet Sınav Sonuçları İnternetten Nasıl Öğrenilir ?

Ehliyet sınavına girdiyseniz ve merak içinde sonucu bekliyorsanız, uygulamanız gereken adımlar son derece basit. Ehliyet sınav sonucunu öğrenmeniz için  Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde yer alan Motorlu Taşıtlar Sınavı kısmını ziyaret edebilir, sınava giriş yaptığınız tarihte olan  sonuçların yer aldığı bağlantıya tıkladıktan sonra sınav sonucunuzu anında öğrenebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı ‘nın resmi sitesine BURADAN giriş yapabilirsiniz.

Yukarıda yayınladığımız görselde gördüğünüz ekrana T.C. Kimlik Numaranızı ve hemen altındaki alana güvenlik kodunu girmenizden sonra Tamam sekmesine tıkladığınızda sınav sonuç ekranınıza ulaşabilirsiniz.

Ehliyet sınavı içeriğinde toplamda 50 soru bulunuyor ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanılması için 100 puan üzerinden 70 veya daha üzeri puan alması gerekli oluyor.

2017 Yılında Ehliyet Sınavı Tarihleri :

-2017/MTSKS-1 / 11 ŞUBAT 2017     tarihinde – Saat : 14.00 yapılacaktır.

-2017/MTSKS-2 / 20 MAYIS 2017      tarihinde – Saat : 14.00 yapılacaktır.

-2017/MTSKS-3 / 29 TEMMUZ 2017 tarihinde – Saat : 14.00 yapılacaktır.

-2017/MTSKS-4 / 07 EKİM 2017        tarihinde – Saat : 14.00 yapılacaktır.

-2017/MTSKS-5 / 23 ARALIK 2017    tarihinde – Saat : 14.00 yapılacaktır.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉