• PAYLAŞ

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

  • 11/08/2016 - 01:37
  • 0 Yorum
  • 816 görüntüleme

Kredi kartları hayatımızın her alanında bize yardımcı olmaktadır. Hem ailevi gereksinimlerimizi sağlamak için hem de ticari faaliyetlerimizi devam ettirebilmemiz için bize yardımcı olmaktadır. Doğru kullanıldığında ve planlı bir şekilde hareket edildiğinde çok kullanışlı bir sisteme sahiptir. Hatta halk arasında en iyi dosttan bile daha çok işe yarıyor tabiri birçok kez kullanılmıştır. Ancak bu söylediğimiz düzgün ve dikkatli bir şekilde kullanılan durumlar için geçerlidir. Dikkatli kullanılmazsa bu daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Şimdi yazımızın başlığını cevaplamaya çalışalım. Kredi kartımızı aldıktan sonra limitinin bizim için yetersiz kaldığının farkına varıyoruz. Bunun için yapmanız gereken limitini yükselttirmek olacaktır. Bunun içinde yapmanız gereken kredi kartı limit arttırma talebinde bulunmanız gerekiyor. Özellikle son bankacılık kanunun da yapılan düzenlemeler ile çok sayıda insanı etkileyen kredi kartları nedeniyle ortaya çıkan borçlanmaların önüne geçmek için kredi kartlarına kişinin gelirinin en yüksek 4 katına kadar limitli bir kredi kartı verilmesini şart koşmuştur. Tabi bu limiti sizin geliriniz belirlemektedir. Bunu da resmi evraklar ile kredi kartını kullandığınız bankaya götürmeniz gerekmektedir. Gerekli resmi belgeler ile başvurunuzu yapamazsanız başvurunuz kabul edilmeyecektir. Aylık gösterebildiğiniz geliriniz 2 bin TL olarak kabul edilirse sizin kredi kartı kullanımı limitimizin maksimum 8 bin TL olacaktır.

kredi-karti-limiti-arttirma-nasil-yapilir

Kredi kartı limiti arttırma talebi de başvuru ile neredeyse aynı belgeler istenmektedir. Özellikle kredi notunuzun bankaların sistemine girmesinin ardından bir telefon yardımı ile yapabileceğiniz limiti arttırmak artık istediğiniz kadar kolay olmayacaktır. Limitinizi arttırmak için farklı  yollardan bankalara ulaşabilirsiniz. Öncelikle bankanın sunduğu hizmete göre farklılık göstererek sms yolu ile limitinizi arttırmak için talepte bulunabilirsiniz. Bunun için kredi kartını kullandığınız web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Çünkü orada bu konuda detaylı bilgiler bulunacaktır. Ya da direkt olarak banka şubesine giderek kredi kartınızın limitini arttırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Sizden yukarıda anlattığımız gibi gelirinizi beyan etmeniz istenecektir. Resmi bir kuruluşta çalışıyorsanız maaş bordronuz istenecektir. Gerekli limit arttıracak bir gelire sahip olduğunuz belirlendikten sonra istediğiniz limit size verilecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉