• PAYLAŞ

LaFerrari Yok Satmayı Başardı

  • 16/07/2016 - 14:27
  • 0 Yorum
  • 700 görüntüleme

Dünyada otomobil tutkunlarının hayali olan Ferrari yeni bir satış yöntemi ile yine rekor kırdı. Ferrari’nin sunuma hazırladığı ve LaFerrari kod adını verdiği gizemli modeli henüz gerçek bir ada bile sahip değil ama ön siparişe açılan modelin şimdiden yok satmayı başardığını söyleyebiliriz.

la-ferrari-posteriore Laferrari-yok-satmaya-basladı

Ferrari modellerinin milyonlarca dolarla denk gelen fiyatlara sahip olduğunu ve kullanıcılarını da kendi seçtiğini biliyoruz. Ferrari markasının kendine ait uyguladığı satış politikasında ürettiği araçları kimin alacağına firmanın karar vermesi. Ferrari modellerinin çeşitli alanlarda rekorlar kırması aslında çok da  şaşırtıcı olmasa gerek. Firmanın yeni tasarımı olan LaFerrari kod adlı modeli de çok kısa bir zaman diliminde ön siparişe açılmasına rağmen, oldukça kısa bir sürede yok satmayı başardı ve bununla beraber firmaya olan ilgiyi bir kez daha doğruladı. Ferrari yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklamada  yeni model için sipariş defterinin kapandığı belirtildi.

Günümüze baktığımız da yeni çıkan teknoloji  harikası telefonların çok kısa sürelerde yok satmasına alışsak da bir otomobil için ve bu otomobilin fiyatlarının milyon dolarla ölçüldüğünü düşünürsek yine de oldukça yeni bir durum.

LaFerrari kod adıyla anılan fakat gerçek isminin henüz açıklanmadığı modelin hakkında bilinenler, çıkartılabilir bir yumuşak tavana ve yine çıkartılabilir bir karbon fiber üst bölüme sahip olduğu. Elde bulunan diğer bir bilgi ise arabanın V12 motora sahip olmasının yanı sıra  toplamda 949 beygir gücüne ile kullanıcılarına hızın doruklarını yaşatacak olması.

Ferrari’nin sır gibi sakladığı modelin adını ve teknik özelliklerini önümüzdeki zaman diliminde gerçekleşecek olan Paris Internatonal Motor Show açıklayarak herkesin gönlünü feth etmeyi planladığı.

Ferrari bir otomobil tutkunun hayallerini süslemeye devam eden araçların başını çekmeye devam edecek gibi görünüyor, keza bu gün aracı almak isteseniz bile kapanmış olan bir sipariş defteri ile karşılıyorsunuz. Bu kadar sır gibi saklanan modelin tam olarak detaylarını öğrenmek için sanırım tanıtıma kadar beklemek gerekecek.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉