• PAYLAŞ

Lazerle Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır ?

  • 29/09/2016 - 12:16
  • 0 Yorum
  • 1074 görüntüleme

Lazerle Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır ?

Kepçe kulak sorunu günümüzde gelişen teknoloji sayesinde farklı teknikler kullanılması ile tedavi edilebiliyor. Lazerle yapılan kepçe kulak estetiği ise bireylere bir çok avantaj sağlıyor.

Kepçe kulak genel olarak bakıldığında genetik kökenli kulak şekil bozukluğu olarak tanımlanır. Günümüzün  teknolojisiyle farklı yöntemler kullanılması ile kepçe kulak problemleri oldukça kolay çözümlenebiliyor. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre ; Kulaklar, yüz bütününü sağlayan olmazsa olmaz parçaları ve görünüme katkı sağlayan estetik öğelerdir. Kepçe kulak sorununun olması ise, bu tamamlayıcı olan unsura gölge düşürür ve çoğu bireyde özgüven kaybının oluşmasına neden olur. İster yetişkinlerde olsun, ister çocuk yaşlarında olsun kepçe kulak problemi olan fakat cerrahi müdahalelerden korktuğu için kepçe kulak ameliyatına sıcak bakmayan bireyler bulunmakta. Lazer teknolojisi sayesinde ise, büyük oranlarda bu korkuların önüne geçebilecek avantajları sunmakta.

lazerle-kepce-kulak-estetigi-nasil-yapilir-2

Ameliyat Esnasında Kesiler Lazerle Yapılıyor, Acı minimal, Sargı Kullanılmıyor ;

Lazerle yapılan kepçe kulak ameliyatlarında en önemli avantajları arasında kanama yada acının olmamasıdır. Kesi işlemi lazer ile yapılır ve uygulamanın bu şekilde yapılması morluk, ödem yada şişme gibi durumların önüne geçilmesinde son derece fayda sağlar. Lazerle kullanılarak yapılan kesi izi minimal olur  ve kulak arkasında kalır aynı zaman da kesinlikle görülmez. Yine aynı işlemle lazerle kepçe kulak ameliyatı esnasında kulak kıkırdağına da lazer ile kesi yapılır, eğer normalden fazla gelişmiş olan kısımlar varsa çıkartılır. Kulak kıkırdağı içerisine yapılan düzeltmeler ile bireyler kepçe kulak problemlerinden hayat boyu kurtulmuş olurlar. Operasyon tamamlandıktan sonrasında ise sargının olmaması son derece büyük bir avantaj sağlar. Bu nedenle de günümüze bakıldığında kepçe kulak ameliyatlarının büyük bir oranı artık lazer tekniği kullanılarak yapılmaktadır.

lazerle-kepce-kulak-estetigi-nasil-yapilir-3

Daha çabuk iyileşme ve sosyal hayata daha hızlı dönüş sağlanır ;

Günümüze bakıldığında bireylerin artık aylar süren veya haftalar süren iyileşme süreçlerine katlanmak istemediklerini,  genel olarak bakıldığı zaman zaten hayat koşuşturmacası içinde buna da vaktin olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Lazer teknolojisinin kullanılması ile bireylerin iyileşme dönemi sırasında oldukça büyük faydalar sağlıyor. Minimal düzeylerde oluşan şişme yada morarma, bunun yanı sıra operasyondan sonra derhal iyileşme dönemine hızlı olarak girebilme olanağı sağlayan lazerle yapılan kepçe kulak ameliyatı, klasik olarak yapılan kepçe kulak ameliyatlarından çok daha sağlıklı ve aynı zaman da risksiz olmasına vesile oluyor. Bireyler operasyon geçirmelerinden sonra, birkaç gün sadece kulaklarını dış etkenlerden gelecek zararlardan  koruyarak ve zaten sargı sıkıntısı da bulunmadığından dolayı da sosyal hayatlarına kolayca geçiş yapabilme imkanına sahip oluyorlar.

Kepçe kulak ameliyatları eski dönemlerde yapılan ameliyatlarla kıyaslandığında maddi yönden de avantaj sağlamakta. Genel olarak konuya baktığınızda operasyon sonrasında normal sosyal yaşama hızlıca dönüş yapılabilmesi ile günlük hayatınızda  sorumlu olduğunuz yükümlülükleri de yerine getirmenize engel teşkil etmemiş oluyor. Özellikle çalışma zorunluluğu bulunan bireylerde, operasyon zamanı uygun ise hafta sonlarında yapılarak hafta başında iş hayatlarına geri dönmelerine olanak sağlanmış oluyor. Bu nedenle günümüzde en çok tercih edilen kepçe kulak ameliyatları lazer tekniği kullanılarak yapılan ameliyatlar oluyor.

 

 

 

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉