• PAYLAŞ

Makyaj Yapmadan Harika Bir Görünüme Sahip Olmanın Yöntemleri Nelerdir?

 • 27/03/2017 - 19:10
 • 0 Yorum
 • 628 görüntüleme

Makyaj Yapmadan Harika Bir Görünüme Sahip Olmanın Yöntemleri Nelerdir?

Makyaj kadınların günümüzde olmazsa olmazları arasında ilk sırada diyebiliriz. Kadınlar sanki makyaj yapmadıklarını kendilerini çıplak hissediyor gibi bir durum var. Ancak insanların en güzel halleri her zaman en doğal görüntüleridir. Bu görüntüye sahip olmak için servet harcayan insanlar olsa da eğer bir kere doğal güzelliğinizi kaybederseniz bunun zararlarını daha uzun süre çekmek zorunda kalırsınız. Bu yazımızda çok da geç olmadan doğal güzelliğinizden faydalanmanın yöntemlerini sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Maddeler halinde doğal güzelliğin kadınlar için ne kadar önemli olduğunu ve buna ulaşmak için yapmaları gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Doğal Güzellik Yöntemleri

 1. Kaşları Ortaya Çıkarın

Son zamanalar da doğal kaşlara sahip olmak her bayanın istediği ve kullandığı bir yöntemdir. Elinizden geldiği kadar kaşlarınızı ortaya çıkaracak şekilde çalışmalar yapmalısınız. Tamamen alınmış ve kalemle çizilmiş olan kaşlar artık modasını kaybetti. Doğal görünümde ilk adım karşıların ortaya çıkarılmasıdır. Bunu başarabilirseniz görünümüz diğerlerine göre bir sıfır önde başlayacaktır. Eğer kaşlarınızı belirgin olmasını istiyorsanız onları boyamak ya da kına sürmek kullanabileceğiniz metotlar arasındadır. Tabi boyama işlemini yaparken orijinal kaş renginize uygun olarak hareket etmeniz önemlidir.

 1. Daha geniş bakışlara sahip olmak

Bakışlar karşınızdaki insanı etkilemek için kullanabileceğiniz ilk silahtır. Etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen birçok kadın göz bölgesine çok sayıda makyaj uyguluyor. Bizim bu konuda tavsiyemiz öncelikle kirpiklerinizi öne çıkarmak olacaktır. Bunun içinde kirpik maşası kullanmanız gerektiğini söylemeliyiz. Bu sayede kirpikleriniz daha vurucu bir şekilde ön plana çıkacaktır. Bu işlemi bir diğer artısı da ekstra bir güzellik malzemesi kullanmanıza gerek kalmayacak olmasıdır. Gözlerinizin daha sağlıklı olması içinse beslenme düzeniniz de önemlidir. Fazladan demir ve b vitamini tüketmeniz göz altınızda oluşan morlukların yok olmasına yardımcı olacaktır. Bu kadınların en çok uğraştıkları noktadır.

 1. Gülümsemenizi ön plana çıkarın

Gülmek salgın bir hastalık gibi bir anda insanlar arasında yayılır. Güzel gülümsemek sizi olduğunuzdan daha güzel bir hale getirecektir. Güzel bir izlenim oluşturmak istiyorsanız öncelikle gülüşünüze ağırlık vermeniz gerekiyor. Bu nedenle gülüşümüzü güzelleştiren dişlerimize çok iyi bakmamız gerekiyor. Özellikle dişimize zarar veren içecekleri tükettikten sonra ardından hemen fırçalama işlemini yapmamız gerekiyor. Eğer tüm cabanıza rağmen dişlerinizi istediğiniz renge sokamıyorsanız dişçinizden destek alabilirsiniz.

 1. Dudaklar

Seksi bir görünüm elde etmek isteyen bayanların dudaklarına neler yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Amacımız ruj kullanmanızı engellemek değil ancak lütfen dudaklarınız estetik müdahale de bulundurmayın. Parlak dudaklara sahip olup aynı zamanda doğal bir görünümde kalmak istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basittir. Haftada bir kez düzenli olarak dudaklarınıza balsam yağı ile masaj yapmanız size istediğiniz görüntüyü sağlayacaktır. Ayrıca düzenli olarak nemlendirici kullanmayı unutmayın.

 1. Saçlarınıza İyi Bakın

Saçlar olmazsa olmaz detaylardan birisidir. Onların dağınık bir görünümde olması ve yağlanması güzellik adına ortada hiçbir şey bırakmaz. O nedenle saçlarınıza çok iyi bakmalısınız. Yapmanız gereken saç modelinizi normal tutmak olacaktır. Ayrıca rengi ile çok fazla oynamanız gerekmiyor. Moda diye gidip saçlarınızı uçuk renklere boyatmanız size hiçbir şey kazandırmaz.

 1. Mutlaka güneş kremi kullanın

Güneş yanıkları sizi doğal görünüm konusunda yardımcı olmaz. Tamam hafif yanıklık iyidir ancak bunu abartmamak gerekiyor. Bunun için güneş altına gireceğiniz zaman güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Özellikle beyaz bir tene sahipseniz güneş yanıkları üzerinizde çok kötü bir görünüm oluşturacaktır.

 1. Yüzünüzü Fazla Yıkmayın

Cildin temiz tutulması konusunda bilinen yanlış uygulamalar vardır. Temiz olmak adına insan yüzünü günde iki defadan fazla yıkaması ona kardan çok zarar getirecektir. En yararlı yöntem uyumadan önce yapılan yöntemdir. Biz uyandığımızda yıkamaya alışkın bir toplumuz ancak en faydalısı bu yöntemdir.

 1. İyi Uyumak

Doğal güzelliğin en önemli anahtarı ve hepimizin severek yaptığı bir eylem olan uykuyu çok iyi yapmalısınız. Saçma sapan yerlerde uyuyup kalmayın. Ya da her gün farklı saatlerde yatağa girmeyin. Uyku konusunda belirli bir düzeniniz olsun ve bu düzeninizden ne olursa olsun vazgeçmeyin. Güzellik hormonu Melatonin uykuda daha fazla salgılanmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉