• PAYLAŞ

Pasif Gelir Nedir? Avantajları Nelerdir?

  • 28/03/2017 - 09:47
  • 0 Yorum
  • 931 görüntüleme

Pasif Gelir Nedir? Avantajları Nelerdir?

Zengin olmak mı istiyorsunuz? Hayatınızda sürekli ekonomik sıkıtınlar ile mücadele etmekten bıktıysanız yapmanız gereken pasif gelir sahibi olmaktır. Pasif gelir şu an dünyada zengin olarak isimlendirilen insanların sahip oldukları gelir türüdür. Buna sahip olmak için çok önemli bir çalışma yürütmeniz gerekiyor. Düzenli olarak çalışmalı ve emek harcamalısınız. Buna erişmek için kimse size para vermez. Ve gerekli seviyeye gelene kadar da gelire ulaşma şansınız yok. Ancak bir kez o seviyeye ulaştıktan sonra hiçbir iş yapmasanız dahi düzenli olarak her ay gelir sahibi olursunuz.

Bu gelir sayesinde aileniz ve çocuklarınız ile daha fazla zaman geçirirsiniz. Tatile gittiğinizde normal bir işiniz varsa geliriniz kesilir. Ancak pasif gelir sahibiyseniz kazanmaya devam edersiniz. Günümüzde sabit gelir ile çalışan kişilerin kazançları işlerine ayırdıkları zamanla ile orantılıdır. Sabit geliri yükseltmek için mesai harcamamız bundandır. Artı mesai yapmak aylık gelirimizin artmasına yardımcı olur. Tabi bununda sınırları vardır. Günün 24 saati aralıksız çalışamayacağımız için ne yaparsak yapalım gelirimiz belirli bir seviyenin üzerine hiçbir zaman çıkmaz. Bu tür kazanç sistemine aktif gelir adı verilmektedir. Yani aktif olarak çalışmadığınız hiçbir zaman gelir sahibi olamayacağınız ifade edilir. Diyelim ki bir inşaat işçisisiniz. Uzuvlarınızdan birisine zarar geldiğinde artık o işi yapma şansınız yoktur. Kimse o nedenle size herhangi bir para vermez. Yani artık gelir sahibi olamayacağınız için para kazanamaz ve çok kötü bir duruma düşmüş olursunuz.

Bu durum aktif gelir sahibi olan tüm insanlar için geçerlidir. Bilgisayar başında çalıştığınızı varsayarak ellerinizden zarar görmenizde gelir sağlamanıza engel olur. Bir anda ekonomik olarak zor durumların içerisinde kendinizi bulursunuz. Aktif gelirin en büyük dezavantajı budur. Bu gelir sistemi ile dünya üzerindeki insanların büyük bir kısmı yaşamını sürdürmektedir. Her ay ödemeleri gereken faturaların parasını kazanmak ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için aktif gelir elde etmek için saatlerce çalışırlar. Ancak pasif gelir sahibi olan daha az sayıda insan hayattan sonuna kadar zevk alma şansına sahiptir.

Pasif gelir sahibi olmanın avantajı nedir?

Bu tür kazançta zaman ile gelir arasında bir bağlantı yoktur. Bu geliri elde etmek için saatlerce çalışmak zorunda olmazsınız. Pasif gelire en güzel örnek olarak konut kiralarını verebiliriz. Ek olarak faiz gelirleri, telif hakkı ücretleri, bayilik gelirleri gibi çok sayıda pasif gelir imkanı vardır. Pasif gelire sahip olmak için çok uzun süre mesai harcamanız gerekiyor. Bu sürenin sonunda size hiçbir şey yapmasanız dahi gelir getirecek bir sistem kurmayı başardıktan sonra ise hiçbir şey yapmanız gerek kalmaz. Örneğin bir kitap yazıyorsunuz. Dünyada herkes tarafından beğenilen ve milyonlarca adet satacak bir kitap yazmak için yıllarınızı harcayabilirsiniz. Kitabı yazmayı başarı ile tamamlarsanız onun ardından hiçbir şey yapmanız gerek yok. Her kitap satışından kazanç elde edersiniz. Bunun için tekrar bir çaba sarf etmenize gerek yok.

Pasif gelir sahibi olmak çok büyük bir avantajdır ancak onu ortaya çıkarmak çok ciddi sorumluluk gerektiren bir iştir. Hayatınızın büyük bir bölümünü bunun için harcayabilirsiniz. Çok uzun süre çalışıp bir arsa alabilir, arsaya 20 daireli bir ev yapabilir ve o daireleri kiraya vererek pasif bir gelire sahip olabilirsiniz. Bu da size düzenli olarak kazanç sağlar. Bu gelire sahip olabilmek için normal sabit gelirli işinizi bırakmanızı da gerek yok. Ancak zengin olmak istiyorsanız bir pasif gelir sahibi olmalı hatta bunun sayısını arttırmalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉