• PAYLAŞ

Mesleğe Göre Giyim Tarzı Nasıl Yapılır?

  • 15/08/2016 - 17:20
  • 0 Yorum
  • 1153 görüntüleme

İnsan ister istemek yaptığı işe göre giyim tarzı belirlemektedir. Eğer sizde kendi mesleğinize göre giyinip giyinmediğinizi öğrenmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre bilgiler içermektedir. Gerçekten o iş ile özdeşleşip özdeşleşmediğinizi bu bilgiler ile kolayca belirleyebilirsiniz.

Tabi burada vereceğimiz bilgiler genel olarak kabul edileceği için herkesi kapsamamaktadır. Ancak genelde insanların meslek tercihlerine göre giyim tarzlarını da şekillendirdiklerine şahit olacaksınız. Sıra ile başlayalım eğer bankacılık işindeyseniz işe giderken parmak arası terlik ya da kısa bir şort giyerek işe gidemezsiniz. Ya da avukatlık yapıyorsanız adliyeye giderken efil efil olarak tabir edilen bir elbise giyerek işe gitme şansınız yok. Gitseniz dahi insanların size bakışları farklı olacaktır.

Eğer bir kamu çalışanıysanız farklı bir şey giyme şansınız yok. Çünkü tüm giyecekleriniz yönetmeliklerle size önceden bildirilmektedir. Hatta bazı yerlerde çalışanların giyebileceği elbiseler için giyim kodu uygulaması bulunmaktadır. Bu kodların için çalıştığınız kurumda giyebileceğiniz elbiselerin renklerinden tutun da, dekolteye kadar özel bir şekilde belirlenmiştir. Yani iş yerinizde kendinize has bir giyim tarzı oluşturma şansınız en baştan kısıtlanmıştır.

mesleğe göre giyim tarzı nasıl yapılır

Bazı meslekler ise giyim konusunda sadece tulum giydikleri için bir modadan bahsetme şansına sahip değiliz. İş yerinde sürekli bir üniforma ile dolaştığı için bu elbisenin ağırlığı günlük yaşamına da tam anlamı ile yansımaktadır. Özel bir sektörde çalışıyorsanız giyim konusunda biraz daha rahat olma şansına sahip olabiliyorsanız. Tabi bu da çalıştığınız sektörle ilgilidir. Kamu bankası ile özel bankada çalışan birisinin giyim tarzı çok da farklı olmayacaktır. Şirketin belirmiş kurallar mutlaka olacaktır ancak kendi tarzınızı yansıtma konusunda çok daha özgür olabileceğinizi söylememiz yanlış olmayacaktır.

İşe uygun giyinmek aslında bir gerekliliktir. Çünkü işimiz bizim genel hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz yerlerdir. Günlük kıyafetlerimizi de buna göre belirlememiz yanlış anlaşılmayacaktır. Ancak işimizde geçirdiğimiz yıllar arttıkça günlük tarzımıza da bu şekilde giyeceğimiz elbiseler almaya özen gösteriyoruz. Bir süre sonra giymekten çok fazla zevk aldığınız bir şekilde olmaya başlıyor. İş elbisemiz bir süre sonra stilimiz haline geliyor.

[Toplam:5    Ortalama:2.4/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉