• PAYLAŞ

Film Sitesi Nasıl Yapılır?

  • 15/08/2016 - 17:36
  • 0 Yorum
  • 880 görüntüleme

Film sektörü dünyanın tamamını içine alacak bir ekonomi ile hayatımızın her anında yanımızda olan bir sektördür. Giydiğimiz ürünler, yediğimiz yemekler, kullandığımız teknolojileri ilk defa filmlerde gördük. İleri de kullanabileceğimize imkan vermesek de o günler geldi. Sistem o kadar büyük ki bu sistemin yasal haklarını ihlal ederek korsan şekilde filmleri yayınlayan çok sayıda site bulunuyor. Bu siteleri internet tam anlamı ile hayatımıza girmeden korsan olarak film CD’si ve DVD’si satan insanlara benzetebilirsiniz. Yaptıkları işin tamamen illegal olduklarının farkında olduklarını da söyleyebiliriz. Ama yasal boşlukların verdiği imkan ve denetim zafiyeti nedeniyle günümüzde çok sayıda film sitesi bulunmaktadır.

Çok ünlenmeye başladı zaman yetkililerin de dikkatini çekiyor ve o an yasal işlem başlatılıyor. Onun haricinde çok incelenen bir sektör olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Film sitesi açmak sandığınız kadar zor değildir. Ancak bu sitenizi nasıl açmak istediğinize göre değişecektir. Tamamen orijinal içerikli bir film sitesi oluşturabileceğiniz gibi isterseniz de kaçak yollardan filmleri sitenize çekebilirsiniz. Film sitesi için ilk olarak bir alan adı sahibi olmanız gerekiyor. Bu alan adının içerisinde mutlaka film ile ilgili bir kelimenin geçmesi gerekiyor. Bu yapılan internet aramalarında size yardımcı olması için çok önemlidir. Daha sonra hazır bir script alabilirsiniz ya da özel bir script yazdırabilirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır.

film sitesi nasıl yapılır 2

Bunu da hallettikten sonra sitenizin içeriklerini yükleyeceğiniz bir host almanız gerekiyor. İlk başlarda düşük bütçeli bir host alabilirsiniz. Sitenizin hızlı açılmasını ve ziyaretçileriniz yavaşlıktan şikâyet etmesini istemiyorsanız bu konuda biraz bonkör olmanızı tavsiye edebiliriz. Ekleyeceğiniz filmleri kopyala yapıştır şeklinde sitenize çekebilirsiniz ya da kendiniz upload edebilirsiniz. Ancak film hakkında ki yazının tamamen özgün olmasını sağlamalısınız. Bu SEO için çok önemlidir.

Film sitenizi tam anlamı ile faaliyete geçirdikten sonra SEO yapmayı unutmayın. Bu özellikle Google aramalarında ön sıralarda çıkmanızı sağlayacaktır. Bu gelirinizin daha yüksek olmasına yardımcı olacaktır. Bu siteler illegal olduğu için reklam verenleri de illegal olarak çalışmaktadır. Bu konuda araştırma yaparak reklam verenler bulabilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉