• PAYLAŞ

Özel okul destek başvurusu nasıl yapılır?

  • 15/08/2016 - 18:00
  • 0 Yorum
  • 1017 görüntüleme

Çocuğunuzun daha iyi bir eğitim almasını istemek tüm ebeveynlerin hakkıdır. Bu hakkı kullanmanız konusunda devletimizde desteği bulunuyor. Yaz ayları kayıt dönemini içine aldığı içi eğer sizde evladınızı özel bir okula kayıt ettirmek istiyorsanız özel okul harçlarını ödemek için devletten destek talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için belirli sınırlamalar ve kurallar bulunuyor. Sıra ile bunlar hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Tüm sınavlar sonuçlandı ve tercihler yapıldı. Tercihlerin yapılırken bazı öğrenciler özel okul seçeneğini işaretlediler. Bu işareti yapanlar için kayıt dönemi diğerleri gibi 15 Ağustos’tan itibaren başladı. 2016-2017 yılı için eğitim öğretim özel okullara kayıt desteği başvuruları 15 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. Bu destek başvurusunu yapmak isteyen okullar MEBBİS modülü üzerinden öğrenciler ise kayıtlı oldukları resmi ya da özel okuldan müracaatlarını yapabilecekler. Bu destekten faydalanabilecek okulların listesi Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün web sitesi üzerinden haftalık olarak ilan edilecektir. Bu okulların listesine göre sizlerde tercihlerinizi yapabileceksiniz.

özel okul destek başvurusu nasıl yapılır

Özel okulda okumak için devlet tarafından eğitim öğretim desteğine hak kazanan öğrenciler özel okullar için tercihlerini 6 ile 19 Eylül tarihleri arasında yapabilecekler. Bu tercihlerin sonuçları gerekli kurum tarafından 20 Eylül tarihinde açıklanacaktır. Eğer açıklanan sonuçlarda sizin özel okulda okumanız için bir açıklama bulunuyorsa. Gitmeniz gereken özel okula kaydınızı 21 ile 26 Eylül tarihleri arasında yaptırmanız gerekiyor. Bu kayıt işleminin ardından özel okullarda boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme tarihi ise 27 eylül olarak açıklanmıştır.

2016 – 2017 Eğitim öğretim yılında özel okullarda okumak isteyen 75.000 öğrenciye devlet desteği sağlanacaktır. Bu destekten yararlanmak isteyenlerin neler yapması gerektiği yukarıda bahsettik. Bu destek sınıflara göre farklılık gösteriyor. Okul öncesi eğitim için destek tutarı 2.860 TL ile 6 bin öğrenciye olacak. İlkokul destek tutarı 3.440 TL ile 15 bin öğrenciyi kapsayacak. Orta okul ve orta öğretim 30 bin kişi destek tutarı 4 bin TL olacaktır. Temel lise desteği 3.440 TL ve 24 bin öğrenciyi kapsayacak şekilde düzenlenmiştir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉