• PAYLAŞ

Microsoft Windows 10 Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

  • 18/07/2016 - 14:47
  • 0 Yorum
  • 759 görüntüleme

Microsoft’un işletim sistemini kullananların son zamanlardaki en büyük sıkıntılarından olan sisteminizi Windows 10 yükseltmeniz gereken bildirim. Microsoft bu bildirim yüzünden bir kullanıcısı ile mahkemelik olup 10 000 dolar gibi bir tazminat ödemeye mahkum edilmiş olsa da bildirimi yollamaktan vaz geçmiş değil. Bu konu ile ilgilenerek kalıcı olarak Windows 10 yükseltme bildirimini kapatmanın kolay bir yolunu detayları ile anlatacağız.

Microsoft’un kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu son işletim sistemi olarak tanıtılan Windows 10, güncelleştirme bildirimleri konusunda bir çok kullanıcısının canını sıkmakta.

Microsoft’un tamamen kapatılmasına müsaade etmeyen bir güncelleştirme algoritmasına sahip olmasına rağmen Windows 10, hali hazırda oldukça yüksek kullanım rakamlarına ulaşmış durumda. Bunun asıl nedenlerinden bir tanesi, Microsoft’un eski işletim sistemlerine bir güncelleştirme ile beraber koyduğu Windows 10 Yükseltme Aracı adı altındaki ufak bir program.

Windows’un eski sürümlerine yerleştirilen bu ufak programının yaptığı ise otomatik yükseltme işlemi başlatarak çoğu kullanıcının farkına bile varmadan Windows 10’a geçiş yapmasını sağladı. Bu program Microsoft açısından istatistikleri oldukça yükselten bir hareket olsa da, kullanıcıların bir çoğu tarafından pek hoş karşılanmamıştı.

Fakat  hali hazırda Windows 7 veya Windows 8.1 kullanan ve bu işletim sistemlerinden memnun olan kullanıcıların yaşadığı bir problem var. Bu program ne yazık ki iptal edilemiyor. Güncelleştirme ekranınıza çıktığında ertelemenize imkan sağlasa da  Microsoft, Windows 10 yükseltme bildirimini  tamamen iptal etmenize izin vermiyor.

Sizlere bu problemden kalıcı olarak kurtulmanız için Never10 isimli 81 kB boyutunda ufak bir programı öneriyoruz. Bu küçük program ile Windows 10 Yükseltme Aracından tamamen ve kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bu araç ile yapacağınız küçük bir işlem sonrasında Windows 10’a siz istemediğiniz sürece kesinlikle geçmeyeceksiniz. Aynı zaman da  programın kullanımı da son derece basit. Programı indirip kurduktan sonra açıyoruz ve Disable Win 10 Upgrade butonuna tıklamanız yeterli. Ekranınızda yeşil bir uyarı mesajı ile karşılaşacaksınız bu işlem tamamlanmış demektir. Artık Windows 10 yükseltme bildirimi siz isteyene kadar hayatınızdan çıkmış anlamına geliyor.Windows10-bildirimleri-nasıl-kapatılır Windows10-bildirimleri-nasıl-kapatılır

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉