• PAYLAŞ

Minimalist Stile Nasıl Sahip Olursunuz?

  • 10/08/2017 - 19:00
  • 0 Yorum
  • 550 görüntüleme

Sade ve güzel görünmek özel bir yetenek istemektedir. Özellikle günümüz moda anlayışı içerisinde bunu başarabilmekte birçok insan zorluk çekiyor. Bu yayınımızda sizlere Minimalist bir stile sahip olabilmeniz için gerekli olan detaylar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Başlarda biraz zorlanabilirsiniz. Ancak zaman ile bu stile sahip olmanın avantajlarını göreceksiniz. Bu moda akımının en büyük avantajı çok az sayıda parça ile yalın ve sade bir duruş sağlamayı başarabilmektedir. Bu çok kolay gibi görünse de emin olan diğer renkli stillerin hepsinden daha zor olan bir durumdur. Şimdi sizlere Minimalist stile sahip olmak için yapmanız gerekenler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Temel Parçalara Sahip Olun

Öncelikle bu stile sahip olmak ve stile uygun kombinler yapmak istiyorsanız temel parçalara sahip olmalısınız. Klasik kesim palto, beyaz gömlek, kalem etek, düz renge sahip kazaklar, tek renk tişörtler gibi temel aksesuarlar ve kıyafetler mutlaka dolabınızda bulunmalıdır.

Aksesuar Kullanıma Dikkat Etmelisiniz

Minimalist tarzın içerisinde fazla aksesuardan uzak durmak gerekmektedir. Özellikle birden fazla takıyı üst üste kullanmaktan uzak durmalısınız. Tek bir kolye ya da küpe takabilirsiniz. Ya da kol bölgenize zarif bir bileklik ya da bilezik ile tamamlayabilirsiniz.

Renk Karmaşasına Girmeyin

Sadece kıyafetlerinizi az olması gerekmiyor aynı zamanda tercih edeceğiniz kıyafetlerde çok fazla rengin olmaması da gerekiyor. Çok fazla renge sahip olan kıyafetlerden uzak durmanız bu stile sahip olmanız için önemli kurallardan birisidir. Siyah, gri, bej ve siyah bu stilin ana renkleridir.

Kat kat Kombinler Yapmayın

Bu kombinler için çok az sayıda parça kullanmanız gerekmektedir. Örneğin etek, bluz , ceket ve gömlekten oluşan kombinler bu akıma uygun değildir. Bu moda akımında yapılacak bir kombinde kullanılacak parça sayısı maksimum üç parçayı geçmemelidir.

Stilinize Uygun Parçalar Kullanın

Minimalist bir şekilde kombin yaparken her zaman eskileri tercih etmenize gerek yok. İstemeniz halinde modern parçalardan vazgeçmeden de güzel eklentiler yapabilirsiniz. Bu sayede hem modern bir görünüme sahip olabilir hem de Minimalist tarzınızdan ödün vermemiş olursunuz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉