• PAYLAŞ

Müzik Sitelerinde Ekolayzer Ayarı Nasıl Yapılır? 

  • 16/05/2017 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 694 görüntüleme

İnternet şu an hayatımızın her alanını kapsamaya devam ediyor. Her gün bir adım daha ileri gidiyorlar. Son yıllarda müzik dünyası da neredeyse tamamen buraya yöneldi. Çok az CD basılıyor ve insanlar bunu satıl almak yerine internet üzerinden dinlemeyi tercih ediyorlar. Bu tercih edilen noktalar arasında ilk sırada Youtube video sitesi yer alıyor. Neredeyse tüm müzik arşivi burada çeşitli formatlarla bulunuyor. Şu an canlı yayın yapılan müzik kanallarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu sistemin sağladığı kolaylıklardan birisi müziği dinlerken istediğiniz gibi ekolayzer ayarlarını yapmanıza da imkan tanıyor. Hem online dünya da müzik dinleyecekseniz hem de bu ayarı yapmanız size artı bir zevk verecektir.

Çünkü normalde bu ayarın yapılabilmesi için özel müzik dinleme programlarından yararlanılması gerekiyor. Sizde bundan yararlanabilmeniz için öncelikle bilgisayarınızda bazı ek programların olması ve bu programları çalıştırarak Youtube sitesine girmeniz gerekiyor. Bu sistemlerin en önemlisi Chromium adı verilen tabana sahip olan internet tarayıcılarınızın olması gerekiyor. Bu tarayıcılardan bazıları Google Chrome, Torch ve Yandex Browser’dır. Mutlaka bunlardan en az bir tanesi bilgisayarınızda kuruludur. Eğer kurulu değilse öncelikle bunlardan en az bir tanesini indirmelisiniz. Çünkü ekolayzer ayarı yapabilmemiz için indireceğimiz program ancak bu tabanlı tarayıcılarda çalışmaktadır. Bunu indirme işleminiz ve kurulum işlemleriniz çok kısa sürecektir. Yazıya devam etmeden bu programlardan birisini mutlaka birisini indirmelisiniz.

Ekolayzer Programı

Chrome üzerinden bunu anlatmamız daha kolay olacaktır. Çünkü en çok tercih edilen ve kullanılan program budur. Şimdi yapmanız gereken Chrome üzerinde Web Mağazasına girmeniz gerekiyor. Burada arama bölümünde Audio EQ programını arattırmalısınız. Aramanız çok kısa sürecektir. Devamında resimde gördüğünüz ekran karşınıza gelecektir. Bunu tarayıcınıza yüklemek için uzaktı ekle sekmesine tıklamanız gerekiyor. Çok hızlı bir şekilde sistem kurulacaktır ve rahat bir şekilde ayar yapmaya başlayacaksınız. Kurulma işlemi saniyeler içinde tamamlanacaktır. Müzik dinleme konusunda hayatınızı kolaylaştıracak bu yöntem edindikten sonra Youtube üzerinde müzik dinlerken özel ayarlar yapabileceksiniz.

Ekolayzer Ayarı

Audio EQ programını kurduktan sonra sıra bunun ayarlarına yapmaya gelecek. Ekranın sağ üst tarafında tarayıcı çubuğunun yanında özel bir simge olarak bulunacaktır. Resimde nerede olacağını rahatlıkla görebilirsiniz. Ardından o simgeye tıklayarak ayar sekmesini açmanız gerekiyor. Üzerinde birden fazla uzun çubuk ve ayar yapmanıza yardımcı olacak özel menüler bulunmaktadır. Reset daha önce yaptığınız ayarları sıfırlamanıza yardımcı olur. Mono ayarları eliniz ile yapmanıza yardımcı olur. Presets ise uzantı ile birlikte gelen ekolayzer ayarlarını kullanmanıza yardımcı olur. Çok sayıda hazır durumda bulunan müzik dinleme aracı buradan sizlere ulaşacaktır. Bu sayede farklı müzik tarzları için hazırlanan bu ayarların arasında gezinerek en çok hoşunuza giden ayar ile harika müzikler dinleyebilirsiniz.

Tüm Müzik Dinleme Siteleri

Bu program sadece Youtube üzerinde dinleyeceğiniz müzik dinlemeleri için değil internette online olarak müzik dinleme fırsatı sunan tüm müzik siteleri için kullanılabilir. Soundcloud, fizy gibi müzik sitelerinde bu programı kullanabilirsiniz. Harika bir müzik deneyimi yaşamak istiyorsanız rahatça bu programı bilgisayarınızda bulundurarak kullanabilirsiniz. Amaç en üst düzeyde müzikten zevk almak olduğu için bunun gibi yardımcı programlardan yararlanmak doğru bir adım olacaktır. Bu konuda ekstra bilgiler olduğunda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Amacımız her zaman sizlere daha iyi bir şekilde sunum yapabilmek için araştırma yaparak hayatınızı kolaylaştıracak bilgileri bularak sizlerle paylaşmak olmaya devam edecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉