• PAYLAŞ

NASA GIF Arşivine Nasıl Ulaşılır ?

  • 12/12/2016 - 22:48
  • 0 Yorum
  • 894 görüntüleme

NASA GIF Arşivine Nasıl Ulaşılır ?

Son zamanlarda adından fazlaca söz etmeye başladığımız sosyal medya platformlarında genel olarak tercih edilen GIF dosyaları. Yakın zaman da WhatsApp popüler iletişim uygulamasının özellikleri arasına GIF gönderimini katmasıyla beraber oldukça ilgi gören konular arasında yer aldı. Facebook, Snapcaht gibi sosyal platformda sıklıkla kullanılan uygulamalarda GIF özelliğinin bulunması yaratıcı fikirlerin ortaya atılmasına neden oluyor. Aslında GIF alıp göndermeyi sevenler için son derece ilgi çekici hatta müjde niteliğinde bir haberimiz olduğunu söyleyebiliriz. NASA denildiği zaman aklınıza astronotlar, uzay gemileri, yıldızlar gelecektir, peki biz sizlere NASA sizler için bir GIF arşivi hazırladı ve bunu kullanıma açtığını söylesek sanırım ilginizi oldukça çekecektir. Bu yazımızda NASA GIF arşivinde neler var ? NASA GIF arşivine nasıl giriş yapabilirim ? NASA GIF arşivini nasıl kullanabilirim ? Gibi farklı sorularınızı detayları ile cevaplandıracağız.


NASA GIF Arşivi Nedir ?

Uzun yıllardan bu yana farklı gezegenler, uzay ve uzay bilimleri hakkında detaylı araştırmalar yapan, uzaya sayısız uçuşlar gerçekleştiren NASA bir GIF arşivi hazırladı. Hazırladığı GIF arşivi tamamen NASA ‘nın elde ettiği görüntülerden oluşuyor ve oldukça ilgi çekici. NASA ‘nın hazırladığı GIF dosyaları arasında akıp giden bulutlar, dönen gezegenler, güneş animasyonları, göktaşları ve aklınıza gelemeyecek kadar sayısız görselden oluşuyor. NASA bu GIF görsellerini hazırlamak ile kalmadı farklı bir etkinlik daha yaparak bunu herkesin kullanımına açtı. Sanırım en ilgi çekici yanlarından bir tanesi de halka açık olması.

NASA GİF Arşivi Telefonlara Nasıl İndirilir ?

Gelelim hepinizin merakla beklediği arşivi nasıl ulaşabileceğinizin cevabına, aslın oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. NASA hazırladığı bu binlerce görselden oluşan GIF arşivini halkın kullanımına açarken ulaşılmasını son derece kolay bir hale getirmiş. Pınterest ve GIPHY üzerinde bulunan NASA hesaplarınıza giriş yapmanız yeterli olacak. Pınterest ve GIPHY üzerinde NASA hesabınız bulunmuyorsa sizlere vereceğimiz bağlantılar üzerinden giriş yaparak kolayca kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz.

Pınterest üzerinde NASA hesabı oluşturabilmeniz için BU BAĞLANTI üzerinden giriş yapmanız yeterli olacaktır.

GIPHY üzerinde NASA hesabı oluşturabilmeniz için BU BAĞLANTI üzerinden giriş yapmanız yeterli olacaktır.

NASA ‘nın hazırlamış olduğu GIF kitaplığı, halkın tamamen kullanımına açık. Kısacası yapmanız gereken sizlere verdiğimiz bağlantılar üzerinden bir hesap oluşturmanız ve sonrasında beğendiğiniz her GIF kullandığınız cihazlar üzerine indirmeniz olacak. Uzun zamandan bu yana GIF paylaşımları ilgi çekiyor, sosyal medya üzerine bomba gibi düşecek olan NASA GIF arşivi ilerleyen günlerde birbirinden ilgin paylaşımlarla karşılaşmamıza neden olacak. Bu günden eminiz çok farklı fikirlerle karşılaşacağız.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉