• PAYLAŞ

Neden Kilo Alırız? Sebepleri nelerdir?

  • 25/08/2016 - 12:45
  • 0 Yorum
  • 913 görüntüleme

Birçok insan kilolarının fazla olmasından şikayetçidir. Bu fazla kilolardan kurtulmak için sayısız diyet denemesi yapılır. Spor yapılır, yediklerinize içtiklerinize dikkat edilir ancak ideal kilonuza geldikten kısa bir süre dikkatsiz tavırlar nedeniyle tekrar kısa sürede kilo almaya başlarız. Sorunu kökünden çözmek çöz önemlidir. Size kilo aldıran nedenlerin farkına varmak kilo probleminizi daha kolay kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Market alışverişleriniz sırasında dikkatsiz olarak alışveriş yapmamaya dikkat etmelisiniz. Size kilo olarak geri dönecek gıdalardan fazla almamalısınız. TV’de reklamları izledikten sonra kalorisi bol olan ürünlerden tüketme ihtiyacınızı engellemeye çalışmalısınız. Size hak veriyoruz bu konuda ancak nefsinize hakim olmanız gerekiyor.  Davetler genellikle insanların daha çok kilo aldıkları yerlerdir. Çünkü ev sahipleri size sürekli bir şeyler ikram etmek isteyeceklerdir. Yemekten önce aperitif, ana yemek masasını zaten biliyorsunuz. Sürekli ısrar her şeyin tadına bakmanız istenecektir. En son tatlı verilecek, çay esnasında meyve ve kuru yemiş ikram edilecektir. Bu şekilde hiçbir insanın kilo almama şansı yoktur. Onun için davetlerde yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

1nicin-kilo-aliriz-iste-40-sebep

Yemeklerinizi hazırlarken güzel oluyor diyerek içerisinde aşırı zeytinyağı kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Normal derecede sağlığa yararı olan bu yağlar aşırı olunca insana zarar verebilmektedir. Hazırladığınız yemekleri ya da dışarıda yemek yerken çok hızlı bir şekilde tüketmek size hızlı bir şekilde kilo olarak geri dönecektir. Özellikle akşam yemeklerini yavaş yemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu yemekten sonra şekerli besinler tüketiminden geride kalmanız gerekiyor.

Günümüz de insanlar aşırı tembel durumdalar. Buna çağın getirdiği teknolojik gelişmeler neden oluyor. Bu da kilo almanıza kolaylaştırıyor. Örneğin asansör kullanmak bile teknolojinin bize getirdiği tembelliklerden birisidir. Herkesin arabası olduğu için birçok yere araba ile gitmek. Uyku düzenine dikkat etmek de önemlidir. Aşırı uyku vücudunuzun kilo almasına neden olacaktır.

Hayatınızı düzensiz yaşamak insanların genelde kilo almaları ile sonuçlanmaktadır. Streste insana kilo aldırmaktadır. Çünkü stresi yenmek için bazı insanlar yemeğe aşırı yüklenmektedir. İlaç özelliği olan kimyasal hapları sürekli ve düzenli olarak kullanmakta insana kilo aldırmaktadır. Tiroit bezlerinin yeterli çalışmaması da kilo aldırmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉