• PAYLAŞ

8 Tavsiye ile Borçlar Daha Hızlı Nasıl Ödenir?

  • 25/08/2016 - 13:20
  • 0 Yorum
  • 968 görüntüleme

Borç yiğitlerin kamçısıdır. Kimse borcundan kaçmak istemez. Ancak borç ödeyebildiğiniz den çok olduğunda ya da çok uzun sürdüğünde insanlar için sıkıntılı durumlar ortaya çıkabiliyor. Sizlere yazımızda da borçlarınızı daha hızlı nasıl ödeyebilirsiniz o konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Sabır

Borç ödemek özellikle uzun vadeli olanları ödemek sabır gerektirmektedir. Her ay düzenli olarak para ödemek insanları bunalıma sokmaktadır. Bu durumdan kurtulmak isteyen insanlar bu borçları ödemek için başka borçlar alma yanlışına genellikle düşmektedir. Sakın böyle bir şey yapmayın. Düzenli olarak borçlarınızı ödemeye çalışın. Çünkü bir borcu başka bir borç ile ödemek size hem vakit hem de para kaybettirecektir.

Disiplinli olun

Borcunuzu bitirmek için hesaplarınızı kontrol etmelisiniz. Aynı zamanda hesaplı davranmanız gerekiyor. Eğer borcunuz varsa büyük harcama yapmaktan kaçınmalısınız. Bu sizi ekonomik olarak sıkıntıya düşürecektir

Hızlı-borç-ödeme

Yüksek Faizler

Genellikle kurumlara olan borçlarda insanların karşılaştıkları durumlardır. Bireysel borçlarınızdan daha çok yüksek faiz riski olan borçlarınızı ödemeye çalışmalısınız. Çünkü zamanında ödemediğiniz yüksek faiz oranları ile sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Borç konusunda kurumlardan yardım isteyin

Bankalar yapacağınız ödemeler arasında gecikmeye düşen borçlarınız varsa bu konuda onlardan borcunuzu yapılandırmalarını isteyebilirsiniz. Bu konuda size kolaylık sağlayacaklardır. Borcun vadesi uzatılacaktır ve rahat bir şekilde borcunuzu ödeme şansınız size sunulacaktır.

Borçları taşımayı düşünün

Günümüzde bankalar insanlara kredi vermek için farklı yollar deniyor. Çok sayıda kredi kartı borcu olan insanlara bankalarından kredi kullanarak tüm borçlarını tek bir çatı altında toplamaları fırsatı sunulmaktadır. Bunun için daha düşük faiz oranları bile teklif edilebiliyor.

Giderleri azaltmak gerekiyor

Borcunuzu düzenli olarak ödemek istiyorsanız ve sıkıntılı durumlar yaşamak istemiyorsanız giderlerinizi azaltmaya çalışmalısınız. Kişisel ihtiyaçlarınız dışında lüks olarak kabul edilen harcamalardan kaçmalısınız.

Tasarruf

Özellikle borç dönemlerinde insanların yapacakları tasarruf onlara çok şey kazandıracaktır. Tasarrufunun çok farklı yolları vardır. Sadece kenara para atmak olarak algılamayın.

Ek Gelir

Borç dönemlerinde cebinizi rahatlatmak ve ek kaynak yaratmak için size yardımı alacak ek gelir kaynaklarını araştırın ve size gelmesini sağlayın. Bu sizi biraz olsun rahatlatacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉