• PAYLAŞ

Ofiste Makyaj Nasıl Yapılır?

  • 16/09/2016 - 15:40
  • 0 Yorum
  • 835 görüntüleme

İş hayatında paspal bir görünümle toplantılara katılmak olmayacağı gibi işe bu görüntü ile gitmekte olmayacaktır. İş hayatının büyük bir kısmı ofislerde geçtiği için ofiste yapılacak olan makyaj çok önemlidir. Ancak bu durum için yapılabilecek makyajda çok sade olmak ve abartıdan uzak durmak en iyi tercih olacaktır. Ofiste kullanılacak olan makyajda ışıltılı renklerden uzak durulmalı ve özellikle göz etrafına yapılacak makyajın çok sade olmasına dikkat edilmelidir.

Gün içinde ofiste kullanacağınız makyajın tekrar düzeltme istemeyeceğinden emin olunacak şekilde kusurlar kapatılmalıdır. Cilt kusurlarınızı gizleyecek şekilde makyaj yapmanız iyi bir tercih olacaktır. Yazının devamında 5 adımda ofiste yapacağınız makyajın inceliklerini sizlerle paylaşacağız. Küçük dokunuşlar ile harika bir görünüm elde etmek için yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye edebiliriz.

5 Adım ile Ofis Makyajı Nasıl Yapılır?

Yapacağınız ofis makyajınızı yüzünüzün durumuna göre şekillendirmelisiniz. Eğer ki yüz kısmınız da kapatabileceğiniz bir kusur ya da leke yoksa fondöten kullanımından uzak durmanızı tavsiye edebiliriz. Eğer kusursuz bir yüzünüz varsa güneş kremi ya da pudra kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Eğer yüz kısmınız da dikkat çeken bir lekeyi kapatmanız gerekiyorsa cilt renginize uygun fondöten tercih etmeye dikkat edin.

ofiste-makyaj-nasil-yapilir-1

Ofiste fazla dikkat çekmemek önemlidir. Makyajlarda dikkat çekici kısım gözler olduğu için göz makyajının sade olmasını tercih etmeniz iyi bir sonuç olacaktır. Göz farınız için koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Kahverengi, gri tonlar ideal tercih olacaktır. Yüzün canlı görünmesi için gerekli olan allık kullanımını tercih etmeniz iyi bir sonuç olacaktır. Ekstra farklı bir malzemeyi kullanmaktan kaçınmalısınız.

Dudak kısmınızda yapılacak olan makyajın ten renginize uygun renklerden tercih edilmesi gerekmektedir. Açık bir cilt renginiz varsa koyu renklerden uzak durmanız iyi bir netice ortaya çıkaracaktır.

Hızlı bir gün geçireceğinizi düşünerek makyajınızın tekrar tazelenme ihtiyacına neden olacak malzemelerden ve ağırlıktan kaçınmalısınız. Son olarak da yanak kısmınızda fazla abartıya kaçmamalısınız. Özellikle elmacık kemiklerinizin olduğu bölümü uygun bir şekilde güzelleştirmek iyi bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Bu bilgiler ile ofiste sizi idare edecek makyajı yapabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉