• PAYLAŞ

Paradan Para Kazanmak için 10 Yol

 • 02/01/2017 - 09:33
 • 0 Yorum
 • 883 görüntüleme

Paradan Para Kazanmak için 10 Yol

Para kazanmak rahat bir geçirmek ve isteklerimizi istediğimiz zaman yerine getirmek için çok önemlidir. Para kazanmanın en kolay yolu elimizde bulunan paraya para kazandırmaktan geçmektedir. Yazının detaylarına inmeden bu konuda dinimizin vermiş olduğu kararları hepimiz biliyoruz. Paraya para kazandırmak denildiğinde insanların aklına ilk olarak bankaların vermiş oldukları faizler geliyor. Bu da dahil olmak üzere paraya para kazandırabileceğiniz 10 farklı yol hakkında size bilgi vereceğiz.

 1. Hisse Senedi

Buna yatırım yaparak elinizde olan paranın durduğu yerde artmasını sağlayabilirsiniz. Borsa konusunda yapmış olduğunuz analizlerin ardından hisse senedinin yükseliş trendinde olanı bulmanız çok önemlidir. Çünkü bu sayede 1000 TL’lik hisse senedi miktarınız bir ay sonra 1.200 TL olabilir. Bunu başarabilmek için analizleri çok dikkatli yapmanız ve emin adımlarla hareket etmelisiniz.

 1. Tahviller

Bu yatırım aracıda borsada bulunmaktadır. Hisse senetleri ile aralarında belirgin bir fark bulunmaktadır. Hisse senedinden tahvilleri ayıran en belirgin fark borç alacak ilişkisinin olmasıdır. Tahviller devlet tarafından çıkarılanları size garanti gelir sunacaktır. 1 yıldan uzun süreli çıkan devlet tahvillerine yönelmeniz sizin paranıza para kazandırabileceğiniz bir yöntemdir.

 1. Bonolar

Bu yatırım aracıda tahville aynı özelliklere sahiptir. Tahvil ile bonoyu birbirinden ayıran en belirgin özellik birinin uzun vadeli yatırım diğerinin kısa vadeli yatırım olarak işlem görmesidir. 1 yıldan uzun zamanlı yatırım aracı tahvilken, 1 yıldan kısa zamanlı olana ise bono denilmektedir.

 1. Faiz

Bunu ne olduğunu günümüzde bilmeyen yoktur. Ülkemizde birçok insan bu yol ile hayatını geçirmek için yaşıyor. Faiz elinizde olan parayı herhangi bir bankaya giderek yatırmanız sonucu elde edilir. Para miktarınız ve faiz oranı ne kadar artarsa elde edilecek gelir de aynı oranda artacaktır.

 1. Kar Payı

Bankada paranızı bulundurmak istiyorsunuz ancak faiz geliri elde etmek istemiyorsanız katılım bankalarına yönelmenizi tavsiye etmemiz gerekiyor. Çünkü bu bankalar faiz sistemi ile çalışmamaktadır. Amaçları insanlara yıl boyunca bankanın yapmış olduğu kar üzerinden pay vermeye dayanır. Paranız ne kadar yüksekse alacağınız kar payı da o kadar yüksek olacaktır.

 1. Şirket Ortakları

Elinizde bulunan sermaye ile gelir getireceğinizi düşündüğünüz bir kuruluşa ortak olabilirsiniz. Bunu büyük şirketlere ortaklık olarak düşünmeyin, örneğin yakınınızda bulunan bir markete ortaklık olarak düşünebilirsiniz. Az ama öz düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Düzenli çalışan bir işletmeye ortak olabileceğiniz gibi isterseniz yeni kurulan ve geleceği parlak olan bir işletmeye de ortak olabilirsiniz.

 1. Çeşitli Yatırım Fonları

Para piyasalarında çok sayıda yatırım fonu bulunmaktadır. Risk durumlarına göre yatırım fonları sınıflandırılmaktadır. Eğer elinizde bulunan para ile yüksek gelir elde etmek isterseniz risk oranı yüksek olanları tercih etmeniz doğru olacaktır.

 1. Gelir Getiren Gayrimenkuller

Paraya para kazandırmanın en bilindik ve kullanılan yolu bir gayrimenkul alarak ondan kira geliri elde etmektir. Ülkemizde bunun için çok sayıda alternatif bulunuyor. Sadece kira geliri elde etmezsiniz aynı zamanda gayrimenkulde değerleneceği için 2 farklı şekilde para kazanmış olursunuz.

9.İş Yerleri

Çalışmak zorunda olmayacağını ve belirli bir düzende çalışan iş yeri açarak paranıza para kazandırabilirsiniz. Çünkü bu tip işlerin işleyiş şekli bellidir ve standartlara bağlıdır. Tek yapılması gereken denetlenmesidir.

 1. Patent Stokçuluğu

Son yıllarda revaçta olan ve parası olan herkesin yöneldiği patent stokçuluğuna yönelebilirsiniz. Almış olduğunuz patentin üzerinden birisi ya da birileri kazanç elde etmek istiyorlarsa size istediğiniz bedeli ödemek zorundadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉