• PAYLAŞ

Pc Donanımımıza OS X Hackintosh Nasıl Yapılır ?

  • 18/06/2016 - 21:39
  • 0 Yorum
  • 862 görüntüleme

Pc donanımı kullanırken OS X işletim sistemi kullanmak istiyorsanız bu hayal değil. Birkaç program yükleyip biraz da bilgiye eriştiğinizde bunu yapmanız mümkün ama bu işleme başlamadan önce hatırlatmak isteriz ki OS X Apple olmayan bir cihaz da kullanmak tamamen Apple’ın son kullanıcı anlaşmasında altı kalın harflerle çizilmiş yasaklar arasında. Apple bunu yasaklamamış olsaydı sanırım OS X yüklemek de bu kadar çetrefilli olmazdı. Pc donanımınıza OS X kurmaya karar verdiyseniz başlamadan önce birkaç uyarıda bulunalım, özellikler Laptop kullanıcıları Wi-Fi, Usb ve Bluetooth gibi önemli bileşenlerin donanımızda çalışmama ihtimali var. Laptoplar arasında en çok sorun çıkaran HP’nin Probook serisinin tamamının sorun çıkarttığını söyleyebiliriz.

kapak

Bütün ayrıntılardan bahsettiğimize göre artık kurulum için gerekenleri hazırlamaya başlamalısınız. Yükleme işlemine başlamak için her şeyden önce orijinal olan bir OS X sistemine ihtiyacınız var bunu elinizde yoksa Apple Store’ dan indirebilirsiniz. Yazılımımızı indirip hazırladıktan sonra hali hazırda 16 gb bir Usb bellek lazım olacak aynı zaman da harici bir Usb bellek de sisteminizin tam bir yedeğini almanızı tavsiye ederiz bu işlem yapılırken hata çıkma olasılığı olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Sırada yazılımı kurmak için ihtiyacınız olan birkaç programı indirmek de ilk olarak Unibeast dowland ediyoruz. OS X kurmak için DVD yolunu seçecekseniz İBoot  bir disk üzerine yazalım arkasından  Snow Leopart DVD sine geçerek tabi hangi yöntemi izlerseniz izleyin  aynı zaman da MultiBeast dowland etmeniz gerekiyor bir sıra dowland’ dan sonra artık hazırız demektir. Buradan sonra yapmanız gerekenleri bizlerin anlatması Apple’ın son kullanıcı anlaşmasına aykırı olduğundan sizlere yardımı dokunacağından emin olduğumuz bağlantıdan takip etmelisiniz; tonymacx86.com aradığınız cevapları bulacaksınız.

Pc Donanımımıza OS X Hackintosh Nasıl Yapılır

Donanımınıza OS X kurduysanız artık Multibeast çalıştırıyoruz ve ortaya çıkan bir çok sorunu yazılım hallediyor. Bu aşamada tamamlandıysa ve hala sorun yaşamaya devam ediyorsunuz yukarı da daha önce verdiğimiz bağlantıdan daha önce bu sorunu yaşayan kişilerin çözümlerini takip ederseniz verimli bilgiler elde edeceğinizden şüpheniz olmasın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉