• PAYLAŞ

VPN Kullanılması İçin Beş Neden

  • 18/06/2016 - 21:44
  • 0 Yorum
  • 813 görüntüleme

Vpn teknolojisi günümüzde bir çok şirket ve yazılımcı tarafından kullanılan asıl amacı gizli tutmanız gereken bağlantılarınızı, yazışmalarınızı güvenli bir ağ üzerinden kullanma yoludur.Vpn teknolojisi aynı zaman da internet de web üzerinde bölgesel ıp banlara takılmadan rahatça gezmenin bir başka yoludur. Vpn teknolojisi hakkın da bir çok kişi yanlış algılara sahip olduğunu aslında bu algıların tamamen yanlış ve gereksiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizler için Vpn teknolojisi hakkında yanlış bilinen ama aslın da doğrularının ne olduğunu açıklayacak beş faktörü hazırladık ;

vpn

Vpn teknolojisi konusunda en çok yanlış bilinen çevrim içi kullanım yapıyorum ve ben illegal bir şey yapıyorsam bunu kullanmam lazım. Vpn teknolojisi için bu tamamen yanlış bir yaklaşım Vpn teknolojisi aslında internet üzerinde yaptığınız işlemleri ve iletişimleri şifrelediği için size güvenlik sağlıyor ve verilerinizin yanlış ellere geçmesine müsaade etmiyor. Eyer başkasının eline geçince size zarar sağlayacağını düşündüğünüz bilgileriniz varsa Vpn teknolojisi sizin için en iyi çözüm demektir. Vpn teknolojisi internet hızımı son derece yavaşlatıyor düşüncesi bu tamamen yanlış bir düşünce çünkü; Vpn teknolojisi hızı sizin kendi kullandığınız ağ hızına bağlıdır arada bağlantı yavaşlaması mutlaka olacaktır bu sizin ne kadar uzakta ki bir server bağlantısı kurmanızla alakalı olduğunu asla unutmamalısınız. Vpn teknolojisi için ücretsiz olanlar genel de çözüm sunmuyor algısı aslında bu algıda yanlış bir algı kısmen ücretsiz olanların yavaş olduğu ve belirli firmalara bağlantı bilgilerinizi reklam amaçlı kullanmaları için paylaştığı da doğru unutmamalısınız ki bedava bir uygulamayla size ciddi bir güvenlik sağladığıdır. Vpn teknolojisi ücretli yada ücretsiz veya tüm vpn’ ler aynı bu tamamıyla yanlış bir bilgi. Vpn teknolojisi sunucu firmalarının kalitesine göre bağlantı şifreleme yazılımları da fark göstermektedir kimi şifrelemeler kolayca çözülürken bazı şifrelemelerin çözülmesi mümkün değildir.

 

Vpn teknolojisi kullanıyorum artık çevrim içi çok rahatım her şeyi yapabilirim algısı da yanlıştır sonuçta kötü amaçla hazırlanmış sitelerde dolaşıyorsanız bu risk her zaman vardır ve Vpn teknolojisi sunucuları bu yazılımlar için asla garanti vermez.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉