• PAYLAŞ

Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

  • 07/02/2017 - 08:10
  • 0 Yorum
  • 666 görüntüleme

Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

Son yıllarda en çok tercih edilen kişisel bakım uygulamalarından birisi peelingdir. Bunu mutlaka duymuşsunuzdur. Hatta aranızda küçük de olsa deneme yapanlar mutlaka olmuştur. Peeling uygulamasının temel amacı cildimiz de bulunan tüm ölü hücrelerinde arındırılması sağlamaktır. Uygulamayı isterseniz kendi imkanlarınız ile evde yapabilirsiniz. Ya da bu işi profesyonel olarak gerçekleştiren insanlardan yardım isteyebilirsiniz. Peeling ile merak ettiklerinizi ve uygulamasının nasıl yapıldığını kısaca size anlatmaya çalışacağız.

Peeling Nedir?

Yüzümüz gün içerisinde birçok zararlı maddelere maruz kalabiliyor. Bu durum nedeniyle tıkanan gözenekler sivilce oluşmasına neden olabilir. Bu da insan cildinizin solmasına ve donuk bir şekilde görünmesin neden olmaktadır. Peeling ise cildiniz de oluşan donuk ve solgun görünümün tamamen ortadan kalmasını sağlamak ve cildin eski canlılığına ulaşmasını sağlamaktadır. Amaç cildin genç bir görünüme sahip olması ve sivilce izlerinden kurtarılmasıdır. Bunun için cildimize kimyasal karışımların uygulanması yapılmalıdır.

Peeling Nasıl Yapılır?

Birçok farklı şekilde uygulaması yapılabilir. Her birinin kendine göre dikkat edilmesi gereken ve uygulamasının yapılması gereken noktalar vardır. Küçük maddeler halinde bunları size anlatalım.

  • Yüzünüze peeling uygulaması yapacaksanız bunun için uyku vaktinden önceki zamanı kullanmanız doğru olacaktır. İlk olarak yüzünüzü iyi bir şekilde temizlemeli ve peeling uygulamasını yüzünüze dağıtmalısınız. Birkaç dakika dairesel hareketler ile karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın ve uygulamanın faydasını arttırmak için bir krem ile bitirin.
  • Ürünü kullandınız ve yüzünüzde kızarıklar oldu diyelim. Endişelenmenize gerek yok. Bu genelde karşılaşılan bir durumdur. Kısa süre içerisinde gitmesi gerekiyor bu kızarıkların. Eğer beklediğiniz süre içerisinde kızarıklardan kurtulamazsanız bu peeling kürünün size uygun olmadığının bir göstergesi olacaktır.
  • Vücudunuzun tamamına peeling uygulaması yapacaksanız zamanını duştan ve sonrasında uygulayacak şekilde ayarlamalısınız. El ve ayak peeling uygulaması içinse manikür ve pedikür uygulamasının ardını tercih edebiliriz.
  • Peeling uygulamanızı haftada birkaç kez yapmanız yeterli olacaktır. Eğer bu düzen ile uygulamayı yaparsanız yüz bölgenizin kendisini korumasını sağlamış olursunuz.
  • Peeling uygulamasını yaparken masaj eldiveni ya da banyo içinde kullandığınızdan liflerden yararlanabilirsiniz.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉