• PAYLAŞ

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

  • 26/08/2016 - 14:00
  • 0 Yorum
  • 946 görüntüleme

Fotoğraf paylaşma platformunda tercih edilen sosyal uygulamalardan birisi olan Pinterest’te hesabınızın tamamen silinebilmesi mümkündür. Sizler de hesabınız tamamen kapatmak istiyorsanız önereceğimiz adımları takip ederek kolayca silebilirsiniz.

Pinterest sosyal medya üzerinde hesabı bulunan kullanıcıların, sistem üzerinden hesaplarını kolayca silme imkânına sahiptir. Fotoğraf paylaşma platformunda özellikle Instagram uygulamasının daha popüler olması ile birlikte kullanım oranları hissedilir oranda düşse de Pinterest hala yoğun şekilde kullanımı bulunmaktadır.

Pinterest kullanıcılarının hesabının silinmesi için ilk olarak üyelik bilgileri doğrultusunda Pinterest sitesi üzerinden oturum açması gereklidir. Oturum açıldıktan sonraki aşamada ise ana sayfa üzerinde yer alan üyelik isminin yan tarafında bulunan seçenekten ayarlar sekmesinin açılması gereklidir. Hesap ayarları olarak belirtilen bu ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra kullanıcıların hesabı ile ilgili yapabileceği bütün işlemler bu sekme üzerinden yapılacaktır.

Pinterest bulunan hesabını tamamen devre dışı bırakmak isteyen kullanıcılar açılan bu ekran üzerinden hesabımı devre dışı bırak sekmesini kullanmalıdır. Bu ekran üzerinden seçim yapılmasından sonraki aşamada ise açılan sekme aşağıda bulunan görseldeki gibi olacaktır.

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir 1

Açılan bu ekran üzerinde bulunan seçenekler üzerinden istediklerini seçilebilir. Seçimler yapılmasından sonraki aşamada ise hesabımı devre dışı bırakın sekmesine tıklayarak hesabın tamamen devre dışı kalması sağlanabilir.

Yapılan bütün işlemlerin tamamlanmasından sonraki aşamada ekranınızda aşağıda görselde bulunan bir mesaj yayınlanır.

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir 2

İşlemlerin doğru olarak tamamlanmasından sonra son görsel de görüldüğü üzere kullanıcıların işlemlerini bitirebilmesi için mutlaka mail onayı ile sonlandırması gerekmektedir. Kullandığınız Mail üzerine gelen onay bağlantısı üzerine tıkladıktan sonraki aşamadan hesabınız tamamen silinecek ve bir daha kesin olarak kullanılmayacaktır. Pinterest hesabınızı tamamen silmek isteyen kullanıcıların bu adımları takip ederek bütün işlemleri doğru olarak tamamlaması yeterli olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉