• PAYLAŞ

Play Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 24/07/2016 - 17:48
  • 0 Yorum
  • 695 görüntüleme

Yıl boyu çalıştınız ve tatile gitmeye karar verdiniz. Tüm planınızı bu tatile göre yaptınız. Ancak tatilde dahi güzel görünmekten vazgeçmek zorunda değilsiniz. Güzel ve bakımlı görünmek kadınların en büyük hakkıdır. Bu yazımızda sizlere plajda uygulayabileceğiniz basit plaj makyajı taktiklerinden bahsedeceğiz. Bu makyaj sayesinde doğal güzelliğinizden hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz.

Güneşin altında görünmesini istemediğiniz kusurlarınınız olabilir herkesin kusuru olabilir bunları kapatmak için fondöten kullanmak zorunda değilsiniz. Renkli güneş koruyucularını bunların yerine tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem cildinizi koruyabilir hem de kusurunuzu kapatabilirsiniz.

Göz bölgenizin ışıltısını korumak ve daha etkili bakışlara sahip olmak için kalem ya da toz kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine daha uzun süre dayanan Jel farları kullanabilirsiniz. Renk olarak bronz tonları tercih etmeniz plaj makyajı için daha iyi olacaktır.

Maskara yapılmayan makyaj tam yapılmamış makyaj diyebiliriz. Ancak sahilde kullanacağınız makyajda maskaranın suya dayanıklı olması gerekiyor. Eğer buna dikkat etmezseniz denizden çıktığınızda gözlerinizin altından akmış bir şekilde sahile doğru yürürsünüz.

Dudaklarınızın dolgunluğundan bir şey kaybetmesini istemiyorsanız onları korumalısınız. Tuz, su, güneş ve rüzgarın olumsuz etkileri onların çatlamasına neden olacaktır. Hepsinin etkisinden koruyacak bir ürün kullanmaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bu ürünün nemlendirici özelliği olması da sizin için iyi olacaktır. Dudak balımı diyerek bulabilirsiniz.

Sahil kenarına gittiğinizde çok ağır makyajları tercih etmemenizi önerebilirsiniz. Bunun yerine doğal renklendiricileri tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bu renklendiricileri çok sayıda amaca hizmet edebilir. Hem dudaklarınız için hem de yanaklarınız için dudak ve yanak renklendiricilerini kullanabilirsiniz. Bu tip ürünler plajda kolay bir şekilde akıp gitmeyecektir ve işinize yarayacaklardır.

Plajda bronz görünmek herkesin isteğidir. Ancak uzun bir süre güneş görmeyen vücudunuz bir anda bronzlaşma şansına sahip değildir. Bunun için suya dayanan bronzlaştırıcı pudralardan birisini kullanabilirsiniz. Bunu kullanarak cildinize daha ışıltılı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bu detaylardan bazılarını ya da hepsini gerektiği şekilde kullanarak plaj makyajını tamamlayabilirsiniz. Çok uzun süre dayanacaktır ve sizin güzel görünmenize yardım edecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉