• PAYLAŞ

Aksesuar Alışveriş Nasıl Yapılır?

  • 24/07/2016 - 17:44
  • 0 Yorum
  • 704 görüntüleme

Güzel bir elbise beğendiniz ve aldınız ancak daha önce almış olduğunuz aksesuarlar arasında bu elbiseniz ile uyumlu olan hiçbir eşyanız yok. Bunun için alışveriş yapmak istiyorsunuz ancak aksesuar tercihinizi hangisinden yana kullanmanız gerektiği konusunda karar veremiyorsunuz. Bu konuda size yardımcı olacak bir yazı hazırlamaya çalıştık. Bu yazı sayesinde tüm aksesuar alışverişlerinizi rahatlıkla bilinçli bir şekilde yapabileceksiniz. Oluşturacağınız kombinler için çok önemli olan bu aksesuarları almakta zorluk çekmeyeceksiniz.

İlk olarak kendinize ucuz aksesuar alabileceğiniz bir dükkân belirleyin. Outlet mağazaları bunun için uygun yerlerden birisi olabilir. Alışverişe başlamadan önce ne kadar aksesuar almanız gerektiği hesaplamalısınız. Ayakkabı, takı, toka, küpe ya da bileklik alıp almayacağınızı önceden belirlemelisiniz ve ona göre bir bütçe düzenlemesi yapmalısınız. Çünkü oraya gittiğinizde ihtiyacınız olmayan ürünleri de almak zorunda kalabilirsiniz.

Temel aksesuar olarak ayakkabıların olduğunu söyleyebiliriz. Ekonomik durumunuz o an için el veriyorsa önceliğinizi ayakkabıdan yana kullanmalısınız. Alacağınız ayakkabının üzerine giyeceğiniz kıyafetlerle uyumlu olup olmadığına özen gösterin. Tek bir çift bile çok sayıda kıyafet ile uyum içinde kullanılabilir. Ayakkabının yanı sıra almanız gerek öncelikli aksesuar çeşidiniz çanta olmalıdır. Son model çantaları almak ekonominizi zorlayabilir. Bunu yerine tüm sezonlara uygun çanta tercihlerinden yana karar kullanmanız iyi bir karar olacaktır. Çanta konusunda en çok dikkat etmeniz gereken detay taklit çantalardan uzak durmanız olacaktır.

Çanta ve ayakkabınızı aldıktan sonra son yapmanız gereken mücevherleri almaya geldi. Hem sizin güzelliğinize güzellik katacak hem de giymiş olduğunuz elbiseyi öne çıkaracak mücevherleri tercih etmelisiniz. Özgüveni yüksek ve farklı mücevherler denemeye hevesli bir yapınız varsa büyük taşlı Mücevheratlardan yana kararınızı kullanabilirsiniz. Daha içe dönük bir yapıya sahipseniz kararınızı madalyon, inci ve küçük küpeleri kullanabilişiniz.

Aksesuar alırken dikkat etmeniz gereken ne olursa olsun size yakışanı tercih etmeniz olmalıdır. Son modaya uymak amacı ile size yakışmayan çanta, ayakkabı ya da mücevherat tercihleri yapmak sizi mutsuz edecektir. Bu bilgiler ışığında son kararınızı verebilirsiniz ve elbisenize uyumlu aksesuarlara sahip olabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉