• PAYLAŞ

Cepten Hisse Senedi Alım Satımı Nasıl Yapılır ?

  • 25/07/2016 - 19:35
  • 0 Yorum
  • 746 görüntüleme

Telefon ilk defa kullanılmasının üzerinden neredeyse bir asır geçti. O andan günümüze kadar gelişmesi ile bizlere birçok alanda kullanım kolaylığı sunmaya devam ediyor. Kolay iletişiminin yaygınlaşmasının yanı sıra son 10 yılda kullanılmaya başlanan akıllı telefonlar ile birlikte daha birçok konuda hayatımızı kolaylaştırıyor. Bunlardan birisi de cep telefonu üzerinden hisse senedi alım satımını rahatlıkla yapabilmenizdir.

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte laptop üzerinden hisse senedi alım satım işlemlerini yapmak çok modaydı ancak yeni nesil akıllı telefonlar ile bundan tamamen vazgeçilecek gibi duruyor. Telefonununuz işletim sistemine göre indirebileceğiniz basit bir uygulama ile kısa süre içerisinde hisse senedi alım satımı gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Bu uygulamalardan edinmek istiyorsanız İOS işletim sistemi için APP Store, Android işletim sistemi için Google Play Store’de kısa bir arama yapmanız yeterli olacaktır. Bu uygulamalar sadece hisse senedi alım satımı kolaylığı sağlamıyor aynı zamanda tüm borsa verilerini çok yakından takip etme şansına da sahip olacaksınız. Bu uygulamaların hazırlanması sürecini ya bankalar yakından takip ederek yaptırılmıştır ya da yatırım kurumları tarafından özel bir şekilde içeriği belirlenerek hazırlanmıştır. O nedenle bir borsa yatırımcısının isteyebileceği her şey bir telefonun içerisinde bulunmaktadır.

Bu tür uygulamalar uygulama indirildikten sonra yapmanız gereken ise üyelik oluşturmaktır. Sürekli çalıştığınız bir bankanın uygulaması ile banka bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. Daha sonra hisse alım satım işlemlerinin nasıl yapılacağına geliyor. Heyecan yapmanıza gereken yok temel olarak uygulamalar basitlik ön plana koyularak hazırlanıyor. Örnek olarak anlatmamız gerekiyorsa yapmanız gereken almak ya da satmak istediğiniz hisse senedini arama bölümüne tıklayarak bulmak ya da hisseler arasında gezerek belirlemektir. Onun üzerine tıkladığınızda açılacak olan sayfada mutlaka size basit direktifler verecek sekmeler ile karşılaşırsınız. Bu uygulamalar hızlı karar vermenizi ve o kararı anında uygulamanıza yardımcı olacaktır. Daha önceden takibe aldığınız bir şirketin hisse senetlerinin hisselerini arttıracağını düşündüğünüz bir haber aldığınızda laptopunuzdan çok uzakta olmanız size kayıp yaşatacaktır. Ancak cep telefonunuz sürekli yanınızda olduğu için kolaylıkla alımı gerçekleştirebileceksiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉