• PAYLAŞ

Pokemon GO Uygulamasında Batarya Tasarrufu Nasıl Yapılır?

  • 17/08/2016 - 20:40
  • 0 Yorum
  • 792 görüntüleme

Pokemon GO uygulaması kullanılan telefonların GPS özelliğini en üst düzeyde kullanıyor. GPS özelliğini kullanıyor olması kullanılan cihazlarda ciddi oradan batarya sorunu yaşamasına neden oluyor.

Dünyanın en popüler oyunları arasında bulunan Pokemon GO oynarken batarya tasarrufu yapmak mümkün. Uygulamayı kullanırken yanınızda fazladan bir güç kaynağı taşımak zorunda kalıyor olmanız normal bir durum genel olarak her kullanıcının başına sıklıkla geliyor diyebiliriz. Öncelikle Pokemon GO uygulamasının bir uygulamaya göre oldukça enteresan olduğu açıkça ortada. Uygulamayı kullanırken cihazınızın işlemcisini, kamerasını ve GPS bağlantısını aynı anda ve en üst düzeyde kullanıyor. Bu nedenle Pokemon GO uygulamasının kullanılmasında sistem gereksinimleri olarak minimum 2 GB RAM olması gerektiği belirtiliyor. Bizim önerimizi dikkate alacak olursanız minimum 3 GB sistem gereksinimi olmalı.

Pokemon GO Uygulamasında Batarya Tasarrufu Nasıl Yapılır 1

Pokemon GO uygulamasının özellikleri arasında batarya tasarrufu modu bulunuyor. Bu özellik uygulamayı ilk indirdiğinizde kapalı olarak gelir. Uygulamayı kullanıma sunan firma oyundan alacağınız verimi düşülebileceğini ön görüyor. Fakat uygulama içerisinde bu tasarruf moduyla alakalı detaylı teknik bir bilgi bulunmuyor. Genel olarak uygulamayı kullananlarda işe yaradığından şüpheli. Size önerimiz bu tasarrufu mod özelliğini açtıktan sonra ikinci farklı bir yöntemi de uygulayın.

Pokemon GO Uygulamasında Batarya Tasarrufu Nasıl Yapılır 2

Pokemon GO uygulaması konum bilgileriniz için tamamen Google Haritalarından yararlanıyor. Kısaca Google Haritaları oyun oynarken bir yandan indirmiş oluyorsunuz. Bu da kullandığınız cihaz için ciddi bir efor anlamına geliyor. Yapmanız gereken uygulamayı açmadan önce Google Haritaları çevrimdışı harita olarak indirmeniz mümkün. Böylece İnternet üzerinden hem veri kaybını önlemiş olacaksınız; hem de uygulamada oldukça hız kazanacaksınız. Uygulamada indirmek istediğiniz bölgeyi seçin ve haritaya özel bir isim atayarak indirme işlemini başlatın.

Bu aşamadan sonra Pokemon avındayken cihazınız veri alış verişi yapmayacağı için bataryadan ciddi anlamda tasarruf edeceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉