• PAYLAŞ

İnternette IP Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • 17/08/2016 - 20:20
  • 0 Yorum
  • 927 görüntüleme

İnternet üzerinde sık sık karşımıza çıkan sorunların başında bölge kısıtlamaları geliyor. Yaşadığımız ülkelerin IP numaralarına göre kimi zaman bir site, kimi zaman bir oyun veya herhangi bir etkileşime bağlanamıyorsunuz. IP banlar günümüzde oldukça yoğunlaşmış durumda kimi sunucular serverlarda yoğunluk yaşamamak için uygularken kimi sunucular ise bölgesel hizmet verdiklerinden dolayı bölgesel IP ban uygulamakta.

Sizlere önereceğimiz Hotspot Shield programını kullanarak internet üzerinden erişim kısıtlaması olan tüm sitelere kolaylıkla erişilebiliyor. Program son derece güvenilirdir ve sizi birçok risklerden korur. Örnek olarak göstermek gerekirse online kimlik hırsızlıklarına karşı yüzde yüz korunursunuz. Hotspot Shield programı kullanırken kişisel bilgilerinize kimse ulaşamaz program yüzde yüz şifre koruma özelliği bulunmaktadır.  Türkçe olan aynı zamanda ücretsiz olan programı BURADAN indirebilirsiniz.

İnternette IP Değiştirme Nasıl Yapılır 1

Program çalışma prensibi olarak güvenliği ön planda tutarak IP numaranızı tamamen gizli tutar ve nedenle hiç kimse IP numaranıza erişim sağlayamaz. Aynı zaman da ortak kullanım imkanı sunan restoran, alışveriş merkezleri, cafe, iş yerleri gibi kablosuz bağlanım noktalarında karşılaşabileceğiniz her türlü saldırıya karşı program sizi korur. Program otomatik olarak bilgisayarınızda bulunan tüm şifreleriniz, datalarınızı, dosyalarınızı, bütün yazışmalarınızı koruma altına alır.

İnternette IP Değiştirme Nasıl Yapılır 2

Programı verdiğimiz bağlantı üzerinden bilgisayarınıza indirdikten sonra programı klasik yolları izleyerek kurulumunu yapın. Bilgisayarınıza kurulum işlemi gerçekleştikten sonra otomatik açılacaktır, ekranın sağ  alt kısmında beliren program simgesinin üzerine  gelip sağ tıklıyoruz ve açılan sekmeden Connect sekmesine tıklayın. Bu işlem sonrasında bilgisayarınızdaki internet tarayıcınız üzerinden bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada üzerinde program üzerinden bağlanmış olduğunuz IP adresini göreceksiniz. Daha sonraki aşamada Connected – bağlandı sekmesinden istediğiniz ülke IP adresini atayarak bölgesel kısıtlamaları aşabilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉