• PAYLAŞ

Instagram Profil Güvenliği Nasıl Yapılır?

  • 17/08/2016 - 20:00
  • 0 Yorum
  • 1105 görüntüleme

Popüler sosyal ağ platformu olan Instagram uygulamasında hesabınızı güvenli hale getirmek için bazı önemli detaylara dikkat etmeniz oldukça büyük önem taşıyor. Uygulama içerisinde atladığınız küçük detaylar kimsenin görmesini ya da bilmesini istemediğiniz bilgilerin açığa çıkmasına neden oluyor. Instagram uygulaması üzerinden profil güvenliğini sağlamanız için dikkat etmeniz gereken detaylar hakkında ip uçlarını derledik. Sizlere önerdiğimiz detayları profiliniz üzerinde uygularsanız Instagram hesabınızın daha güvende olacağına emin olabilirsiniz.

Instagram Profil Güvenliği Nasıl Yapılır 1

Profilinize asla telefon numaranızı yazmayın. Instagram uygulamasının Gizlilik Politikasına göre, uygulama içerisinde telefon numaranızı gizli olarak işaretlemiş dahi olsanız telefon numaranız üzerinden arama yapıldığında profiliniz kolayca bulunabiliyor. Profilinizi hazırlarken, bu durumlarla karşılaşmamak için telefon numarası kısmını boş bırakabilirsiniz.

Instagram Profil Güvenliği Nasıl Yapılır 2

Instagram kullanıcıları, paylaştığınız fotoğraflara konumunuzu da etiketleme özelliğini biliyorsunuzdur. Eğer uygulama içerisinde profiliniz herkese açık durumdaysa, etiketlemeler sizin için sıkıntılar doğurabilir. Evinizden paylaşım yaptığınız bir fotoğrafa, konum eklediniz, tatilde veya başka yerden paylaşım yaptığınızda, bu fotoğrafı genel olarak herkes tarafından görebileceğinden, evinizin tamamen boş olduğunu herkese ilan etmiş oluyorsunuz. Bu da hırsızlık dahil olmak üzere evinizi her türlü saldırıya açık hale getiriyor.

Instagram Profil Güvenliği Nasıl Yapılır 3

Yayınladığınız fotoğraflarınızı daha fazla kitlelere ulaştırabilmek için Twitter, Facebook, veya farklı sosyal ağlarla Instagram hesabınızı senkronize yaparak paylaşım yapabiliyorsunuz. Bu noktada, dikkat etmeniz gereken detay, fotoğraflarınızın herkese görünmemesi için, senkronize yaptığınız diğer sosyal ağ uygulamalarının gizlilik ayarlarını yapmanız gerektiği. Aksi durumda bu açıktan dolayı bütün bilgileriniz açık hale gelecektir.

Instagram Profil Güvenliği Nasıl Yapılır 4

Uygulama içerisinde fotoğraflarınızı ve profil bilgi detaylarını sadece izin verdiğiniz kullanıcılara tarafından görülmesini istiyorsanız, uygulamadan Gizli hesap özelliğini aktif etmelisiniz. Bu ayarı yapmanız için, profilinize giriş yapın ve Ayarlar bölümüne girin. Açılan sekmeden Hesap adı altında bulunan Gizli Hesap özelliğini işaretleyerek aktif hale getirin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉