• PAYLAŞ

Prisma Android Uygulamasında Boş Bildirim Hatası Nasıl Düzeltilir?

  • 09/09/2016 - 11:00
  • 0 Yorum
  • 834 görüntüleme

Çektiğiniz fotoğrafları yeniden işlemesiyle ve birer sanat eserine dönüşmesini sağlayan popüler uygulama olan Prisma, Android platformuna baktığınızda ilk zamanlarda beta etiketi bulunarak yerini aldı. Beta sürümde çeşitli hataları bulunan ve bu hatalardan arındırılan uygulama geçtiğimiz günler içerisinde resmi olarak beta sürümü yerine herkese kullanımına açıldı fakat uygulamada hala çeşitli sorunlar bulunuyor. Android işletin sistemli olan kullanıcılarının karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi boş bildirim hatasına kısaca bug nasıl düzelteceğiniz konusuna değiniyoruz.

Günlük hayatınız da sosyal ağ platformlarını genellikle kullanıyorsanız paylaşılan fotoğrafların sağ alt kısımlarında Prima logosu ile süslenmiş fotoğraflarla sıklıkla karşılaşmışsınızdır. Çektiğiniz fotoğrafları tek bir dokunuşla sanatsal görünümlere döndüren Prisma, ilk olarak kullanıma iPhone platformunda sunuldu ve ardından çok fazla geçmeden Android kullanıcılarının da kullanımına sunuldu fakat birçok hatayla beraber geldi. Çektiğiniz fotoğrafın işlenmesi esnasında çıktığı tahmin ettiğimiz boş bildirim bu sürümde karşılaşılan yeni bir sorun.

Sizlerde fotoğraflarınızın arka planda işlenmesi esnasında çıkan boş bildirime bir anlam veremiyorsanız, yeni bir güncelleme kullanıma sunulana dek bu sorunu tamamen çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Bu adımlar Android Marshmallow yada Lollipop yüklü olan cihazlar için geçerlidir:

-Ekranınıza gelen bildirime uzunca dokunun.

-Samsung cihaz kullanıyorsanız uygulamanın bildirimler sekmesine yönlendirileceksiniz. Başka markalarda Android cihaz n kullanıyorsanız bu sekmeye gitmek için bilgi ikonuna  – i – dokunmanız gerekmektedir.

-Uygulama bildirimleri sekmesinde Prisma uygulamasının adının hemen yanında görünen – i – ikonuna dokunun.

-Adından durdurmaya zorla kısmına dokunarak uygulamanın kapanmasını sağlayın.

-Artık boş bildirimlere veda edebilirsiniz.

prisma-android-uygulamasinde-bos-bildirim-hatasi-nasil-duzeltilir-1

Android Naugat yüklü olan cihazlarda geçerli olan adımlar;

-Ekranınıza gelen bildirimlere uzunca dokunun.

-Açılır menü ekrana geldiğinde Daha fazla Ayarlar sekmesine dokunun.

-Karşınıza çıkacak olan menüden Prisma adına dokunun.

-Uygulama bilgisi sekmesinden Durdurma Zorla seçeneğine dokunun.

prisma-android-uygulamasinde-bos-bildirim-hatasi-nasil-duzeltilir-2

Bu aşamaları tamamladıktan sonra bildirimler ekranında bulunan ve rahatsız eden boş Prisma bildirimini kaldırmanın şu an için uygulanacak en basit yolu bu.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉