• PAYLAŞ

Facebook ‘ta Kullanılacak Eklentiler Nelerdir?

  • 09/09/2016 - 10:40
  • 0 Yorum
  • 989 görüntüleme

Sosyal ağ devi olan Facebook kullanıcılarının uygulama içerisinde daha çok vakit geçirebilmeleri için sık sık güncelleme yapıyor. Facebook’un yaptığı güncellemeler birçok kullanıcı tarafından beğenilmesine rağmen bir çok kullanıcı uygulamayı kendi istekleri doğrultusunda özelleştiriyor. Bu özelleştirmeleri yapmak için Facebook uygulamasına özel olarak hazırlanmış eklentileri kullanıyorlar. Bu yazımızda sizlere Facebook uygulaması için özel olarak hazırlanmış eklentilerden faydalı olabileceğini inandıklarımızdan birkaçını anlatmaya çalışacağız.

Flat Facebook Eklentisi;

Facebook uygulamasının görünümünü değiştiren birçok Chrome internet tarayıcısının eklentisi bulunuyor. Flat Facebook bu eklentiler arasından en sık kullanılan ve popüler seçeneklerden biri.

facebook-kullanilacak-eklentiler-nelerdir-1

Flat Facebook uygulamasını BURADAN tarayıcınıza kurabilirsiniz.

Facebook ReFresh Eklentisi;

Özellikle Facebook uygulamasını geniş ekran monitörler de kullananlar için eşsiz bir eklenti olan Faceook ReFresh, sosyal ağ üzerinden gelen haber tünelini görünümünü tamamen  iki kolon düzenine çeviriyor.

facebook-kullanilacak-eklentiler-nelerdir-2

Bu sayede geniş ekranlı monitörlerde ekran üzerinde sol ve sağ tarafta anlamsız olan bir beyazlık yerine, dolu olan Facebook gönderilerini görebiliyorsunuz.

Facebook ReFresh Eklentisini BURADAN tarayıcınıza kurabilirsiniz.

SocialFixer Eklentisi ;

Aslına baktığınız da Android telefonlar için Nova Launcher ne anlama geliyor ise, Social Fixer da Facebook için  aynı anlamı taşıyor. Arayüzden değiştirilmesinden font boyutlarına kadar onlarca birbirinden farklı ayarı içerisinde bulunduran Social Fixer, her aktif Facebook fenomeninin mutlaka denemesi gereken bir eklenti olduğunu söyleyebiliriz.

facebook-kullanilacak-eklentiler-nelerdir-3

SocialFixer Eklentisini BURADAN tarayıcınıza indirebilirsiniz.

Facebook Chat Privacy Eklentisi;

Facebook Messenger üzerinde yer alan görüldü özelliği bir çok kullanıcıyı ciddi oranda rahatsız ettiğini biliyoruz, bir kullanıcı size mesaj attığında mesajı okuyup yada okumadığınızı görebiliyor. Bu da bazen gördüğünüz, fakat cevap vermek istemediğiniz durumlarda büyük bir sorun. Facebook Chat Privacy eklentisi sayesinde görüldü mesajları dahil bir çok ayarı yapmanız mümkün.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉