• PAYLAŞ

Rusya’da Türk Vatandaşı Çalıştıracak Şirketler

  • 23/11/2016 - 16:29
  • 0 Yorum
  • 691 görüntüleme

Rusya’da Türk vatandaşı Çalıştıracak Şirketler Hangileridir ?

Türkiye ile Rusya ülkeleri arasında yaşanan büyük uçak krizinden sonra Türk vatandaşlarının ülkeden sınır dışı edilmesi ile beraber birçok Türk vatandaşı mağdur oldu. Çalışma izinlerinin bulunmasına rağmen Türk işçilere fazlası ile sorun çıkarılması firmaları da bir anda harekete geçirdi. İki ülke yetkilileri arasında yapılan uzun görüşmeler sonrasında hangi firmaların personellerine ülkeye sorunsuz olarak giriş izni verileceği netleşti. Rusya geçtiğimiz günlerde Türk vatandaş çalıştırabilecek şirketlerimizin tam bir listesini yayınladı. Bu yayınlanan listeye göre Rusya’nın Türk vatandaşı çalıştırmasına izin verdiği şirketlerin tamamı belli oldu. Yayınlanan liste içerisinde Rusya’ya çok büyük yatırımlar yapan, Enka İnşaat, IC İçtaş, Rönesans Holding, Renault ve BEKO gibi şirketler Türk vatandaşı çalıştırabilme hakkına sahip olacaklar.

rusya-da-turk-vatandasi-calistiracak-sirketler-hangileridir

Yeni yıla girilmesinden itibaren Rusya topraklarında sadece aşağıda yayınlamış olduğumuz listede bulunan firmaların personeli olduğunu kanıtlamış olan Türk çalışanlar girebilecek. Rusya ‘nın yayınlamış olduğu yeni yıldan itibaren Türk vatandaşı çalıştırabilecek 53 şirketin listesi  Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev tarafından da onaylandı. Hükümet tarafından yapılan açıklamalara göre, Kırım, Başkurdistan, Tataristan, Vladimir, Kaluga, Krasnodar, Nijniy Novgorod, Moskova, Samara ve Tümen gibi bölgelerde iş yapan 53 şirketin listesi aşağıda yayınladığımız gibidir.

rusya-da-turk-vatandasi-calistiracak-sirketler-hangileridir-2

Rusya Topraklarında Türk Vatandaşı İşçi Çalıştıracak Şirketlerin Listesi ;

Prokons (Novoivanovskoe), Denizbank (Moskova), Rönesans İnşaat (Moskova ve Saint Petersburg), Almar Kaspian (Mahaçkala), AKOM (Samara), Renault (Moskova),  Amara (Tataristan), Ant Yapı (Moskova),Krasnaya Polyana Ticaret Bölgesi (Soçi), ANTTEK (Moskova),  BOES İnşaat (Moskova), BEKO (Vladimirskaya),  Rönesans Ağır Sanayi (Saint Petersburg), VirKraft Mühendislik (Moskova), Vira (Saint Petersburg), Garant İnşaat (Kırım), Gemont (Kazan), Delta İnşaat (Moskova), Vitra Tesisat ve Vitra Fayans (Moskova),  Alabuga (Tataristan), Delta Köprü İnşaat (Moskova), DizaynRus (Tataristan), Eurotek (Lipetsk), EAE (Vladimirskaya),  Kiparis 2 (Kırım), Marashstroy (Nijniy Novgorod), Kastamonu Entegre Kereste Sanayisi (Tataristan), Pro Akva (Moskova), Polistroykapital (Kazan), RASEN International (Moskova), RenStroydetal (Saint Petersburg), RosTurPlast (Moskova), RM Stroy (Tataristan), SGS (Moskova), Stroyplast (Kaluga), Strateji İnşaat (Volgagrad),RenServis (Saint Petersburg),  Trimorya (Moskova), Ford (Tataristan),  Philip Morris (Moskova),  Energo-Stroy (Saint Petersburg),Hayat Kimya (Tataristan), Ant Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.ESTA İnşaat (Moskova),  ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. (Türkiye-Moskova), (Türkiye-Moskova), IC İçtaş İnşaat (Saint Petersburg), Monart İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi (Moskova),Pondera İnşaat Elektrik ve Mekanik İşleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi (Türkiye-Başkürdüstan) ve Yamata Endüstriyel Projeler İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (Volgagrad, Tümen ve Salehard bölgeleri)

rusya-da-turk-vatandasi-calistiracak-sirketler-hangileridir-3

Yukarıda sizler için yayınladığımız şirketlere başvuru yaparak Rusya topraklarında sorunsuz olarak çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Söz konusu olan şirketler alanlarında büyük yatırımlar yapan Rusya topraklarında büyük yatırımlara sahip olan firmalardır. Hali hazırda Rusya topraklarında devam eden önemli projeleri bulunmaktadır. Yayınlanmış olan listenin dışında bulunan şirketler Türk vatandaşı işçi çalıştırma konusunda yaptırımlarla karşılaşacağı özellikle belirtilmiştir, bu nedenle izni olan şirketler üzerinde başvuru yaparak Rusya topraklarında çalışmaya gitmek en doğru seçim olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉