• PAYLAŞ

Eski Fotoğrafların Dijital Görüntüye Dönüştürülmesi Nasıl Yapılır ?

  • 23/11/2016 - 15:43
  • 0 Yorum
  • 711 görüntüleme

Eski Fotoğrafların Dijital Görüntüye Dönüştürülmesi Nasıl Yapılır ?

Eski fotoğrafları tarama yapmak, ölümsüzleştirmek adına uygulanan iyi bir yol. Android ve iOS’de işletim sistemli akıllı cihazlarınızda parlayan fotoğrafları kamera yardımı ile tarama yaparak dijital görüntüye çevirip aynı zamanda görüntü kalitesini yükseltebilirsiniz.

Eski fotoğrafları yaşatmayı sanırım herkes istiyor ancak bunun için öncelik olarak yapılması gereken bazı işlemler bulunuyor. Hiç şüphesiz sizlerin de ilk etapta akla gelen yöntem tarama yapmak. Fakat herhangi bir tarayıcıya sahip değilseniz İOS ve Android cihazlarınızda parlayan fotoğrafları kamera ile tarama yöntemini de izleyebilirsiniz. Normal şartlarda kamera ile çekilmiş olan fotoğraflarda parlama gibi sorunlar yüzünden istenilen mükemmel kalite elde edilmesi oldukça sorun olur. Google’ın yakın zamanda bu sorun için geliştirdiği başarılı bir uygulama olduğunu sizlere söylersek sanırım fikrinizi değiştirebiliriz.

Uygulama sayesinde İOS ve Android cihazlarda parlayan fotoğrafları kamera ile tarama yaparak kaliteli bir görüntü haline getirmek mümkün hale geliyor.

İşleme başlamadan önce ilk olarak uygulamayı Android cihazlarınıza BU LİNK üzerinden İOS işletim sistemli olan cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

Parlayan Fotoğrafları Kamera İle Tarama Nasıl Yapılır ?

Sizlere önerdiğimiz PhotoScan – Google Fotoğraflar uygulaması ile kendinize kısa bir zaman ayırarak bütün bir fotoğraf albümünü akıllı telefonunuz üzerine alabilir yada bağlı olduğunuz bulut depolama alanına kolaylıkla gönderebilirsiniz. Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu özellikleri arasında parlaklığı engelleme en dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zaman da kenarları tespit ederek otomatik kesme, perspektif olarak düzeltme işlemi ve akıllı döndürme özellikleri ile beraber çekim sonrasında başka hiçbir ayar ile uğraşmanıza gerek kalmıyor.

 

eski-fotograflarin-dijital-goruntuye-donusturulmesi-nasil-yapilir-1

Fotoğraflar parlak bir kağıda basıldığından dolayı açısını değiştirsek bile bir yerlerden mutlaka parlama oluşuyor. Işık seviyesi oldukça düşük bir odada deneme yaptığınız da  ise renkler ciddi oranda kayba uğruyor.

eski-fotograflarin-dijital-goruntuye-donusturulmesi-nasil-yapilir-2

PhotoScan – Google Fotoğraflar uygulaması açıyoruz. Uygulama size ilk olarak istediğiniz fotoğrafı çerçeveye sığdırarak bir çekim yapmamızı istiyor. İlk çekim yapmanızdan sonra dört bölge daha için farklı çekim yaptırılıyor ve bu esnada asistan noktalar size yardımcı oluyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak oluşturulan sanal noktalara telefonunuzun kamera odağını denk getirerek farklı açılar kullanılarak çekim yapmanız sağlanıyor. En son işlem tamamlandığında ise toplam beş tane olan fotoğraftan yansımalar otomatik olarak siliniyor ve sonrasında birleştirme işlemi başlıyor.

eski-fotograflarin-dijital-goruntuye-donusturulmesi-nasil-yapilir-3

Uygulamada birleştirme işlemi son derece kısa zaman alıyor. Aynı zamanda uygulama otomatik olarak eğer gerekli kesme ve perspektif gibi ayarları da sizin yerinize yaparak oldukça güzel bir sonuç çıkarıyor. Tabii dilerseniz daha sonradan farklı uygulamalar kullanarak sonuçları biraz daha iyileştirebilme imkanına sahipsiniz. Android ve iOS işletim sistemli cihazlarınızda parlayan fotoğrafları veya eski fotoğrafları kamera ile tarama bu sayede mümkün ve aslına bakarsanız birçok kullanıcı adına tarayıcı ihtiyacı bu sayede ortadan kalkmış oluyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉