• PAYLAŞ

WhatsApp’ta Anlık Dil Çevirisi Nasıl Yapılır ?

  • 23/11/2016 - 10:40
  • 0 Yorum
  • 3100 görüntüleme

WhatsApp’ta Anlık Dil Çevirisi Nasıl Yapılır ?

Google’ın nöral özellik kazandırılmış olan yeni Çeviri uygulaması ile Android ve iOS işletim sistemlerinde WhatsApp üzerinden anlık dil çevirisi yapılabilmesi kullanıcıları oldukça rahatlıyor.

Yakın bir zaman diliminde Google’ın Çeviri uygulaması nöral özellik kazandırılarak kullanıcılara sunuldu. Nöral özelliği tama olarak açmak gerekirse, Google’ın CEO’sunun yaptığı açıklamayı göz önüne alırsak edebiyat diline uygun biçimde çeviri yapabilen tamamen yeni bir işleyişi sunuyor. Genel olarak bakıldığında bu tip sunulana hizmetler arasında Türkçe çok daha sonradan uygulamalarda yer alır fakat bu kez özellik duyurulur duyurulmaz uygulama içerisinde desteklenen diller Türkçenin  arasında yer alması bizleri oldukça şaşırttı, eminiz ki sizleri de bir o kadar şaşırtmıştır. Umarız bundan sonrada kullanıma sunulan her yeni uygulama içerisinde Türkçe ilk desteklenen diller arasında yerini alamaya devam eder.

 

whatsapp-ta-anlik-dil-cevirisi-nasil-yapilir-1

 

Google ‘ın nöral özellik kazanan çeviri uygulamasını Android işletim sistemli cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

Google ‘ın nöral özellik kazanan çeviri uygulamasını İOS işletim sistemli cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

İOS ve Android Telefonlarda WhatsApp’ta Anlık Dil Çevirisi Nasıl Yapılır ?

Google yeni Çeviri uygulaması Türkçe dilinin yanı sıra İngilizce, Portekizce, Fransızca, Almanca, Korece, Çince, Japonca ve İspanyolca dahil toplam sekiz dilde nöral çeviri yapılabilme özelliği bulunuyor. Tabii merakınızı hemen giderelim Google Çevirinin mobil uygulamasında da bu özellik tamamen destekleniyor. Bu sayede uygulama içerisine yeni eklenen Tap to Translate özelliğini de kullanmak da son derece mantıklı bir hal alıyor. Hiç şüphesiz uygulamanın en güzel olan taraf ise İOS ve Android işletim sistemlerinde WhastApp uygulamasında anlık olarak dil çevirisi yapılabilmesi.

whatsapp-ta-anlik-dil-cevirisi-nasil-yapilir-2

İOS ve Android işletim sistemli cihazlarından anlık dil çevirisi yapılabilmesi için öncelik olarak Google Çeviri uygulamasına giriş yaparak ayarlar sekmesinden Tap to Translate özelliğini aktif konuma getirmeniz gerekiyor. Uygulamanın ayarlar sekmesinden Tap to Translate özelliği aktif konuma getirmenizden sonra bildirim çubuğu üzerinden kolaylıkla erişilebilir duruma gelecek. Bu sayede ise uygulamalar arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan basit bir şekilde çeviri yapabilmeniz mümkün olacak.

whatsapp-ta-anlik-dil-cevirisi-nasil-yapilir-3

İOS ve Android işletim sistemli cihazlarından anlık dil çevirisi yapılabilmesi için öncelik olarak WhatsApp üzerinden gelen mesajı pano üzerine kopyalayın. Akıllı cihazınızdan bildirim çubuğunu aşağıya doğru kaydırarak Tap to Translate özelliğini açmalısınız. Açılan ekran üzerinde yukarıda ki görselde yayınladığımız gibi gelen yada göndereceğiniz metni üst satıra yapıştırıyorsunuz. Dil ayarı yapmanıza gerek yok uygulama kopyaladığınız metnin dilini otomatik olarak algılayacaktır. Uygulama çeviriyi yapmasından sonra ekranda aşağı kısımda çıkan metni de kolaylıkla kopyalayabiliyorsunuz. Uygulama üzerinden kopyaladığınız metni doğrudan WhatsApp üzerinden açık olan sohbet penceresine yapıştırarak son derece hızlı bir konuşma gerçekleştirmeniz mümkün oluyor.

Bu günü kadar kullanıma sunulan bir çok uygulama ile kıyaslandığında neredeyse bir devrim diyebileceğimiz bu özelliği kullanmaya başladığınızda sizlerde bizimle aynı fikirlere sahip olacaksınız. Umarız bu tür gelişimler Türkçe dilin kapsayarak sunulmaya devam eder.

 

 

 

[Toplam:8    Ortalama:1.6/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉