• PAYLAŞ

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

  • 31/10/2016 - 22:14
  • 0 Yorum
  • 1223 görüntüleme

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

Saçlarımızın bizler için çok önemlidir. Onlara gözümüz gibi bakmamıza rağmen bazen istemesek de kötü sonuçlar ile karşılaşabiliyoruz. Bunlardan biriside saçlarımızın uç kısmında oluşan kırıklardır. Genellikle saç uçlarında oluşan bu kırıklardan kurtulmak için dikkatli davranmanız gerekiyor. Amacımız saç kırıkları nasıl onarılır ve ondan nasıl kurtulursunuz sorularının cevabını vermek istiyoruz. Dikkatli bir şekilde okumanız sizlerin faydasına oluşacaktır.

sac-kiriklari

Saç Kırıkları Nasıl Kesilir

İlk olarak saçınızın uç kısmında oluşan saç kırıklarından kurtulmanız gerekiyor. Bunun için saç kırıkları nasıl kesilir bilmeniz gerekiyor. Eğer ben uğraşamam diyorsanız kuaföre gitmelisiniz ancak eliniz biraz makas tutmasını biliyorsa evde de yapabilirsiniz. Düzenli saç kestirmek saç kırıklarının oluşmasının önüne geçmektedir.

Dengeli Beslenme

Saç kırıkları nasıl giderilir evde çözüm arayışınıza cevap olarak beslenmenizi gösterebiliriz. Saçlarımızda vücudumunuz diğer parçaları gibi vitamin ihtiyaçları duyarlar. Özellikle A, B, C ve E vitaminleri saçlar için çok önemlidir. Bu vitaminler meyve ve sebzelerde bolca bulunmaktadır. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız Manganez, bakır, kalsiyum, çinko ve demir içerenleri düzenli tüketmeniz gerekiyor.

sac-kiriklari-1

Doğru yıkama

Saç kırıkları nasıl temizlenir sorusunun cevabı doğru yıkama yapmaktan geçiyor. Genellikle herkes ılık su ya da sıcak suda saçlarını yıkar. Ancak mevsimine göre değişen su ısıları ile saç yıkamak gerekiyor. Yani kışın saçınızı ılık suda yazın ise soğuk su da yıkamanız gerekiyor. Aşırı sıcak su ile saçları yıkamak saçın altında bulunan derinin yanmasına ve saç köklerinin zarar görmesine neden olmaktadır. Saçlarınızı yıkadıktan hemen sonra taramamanız gerekiyor. İlk olarak kurutmalı ardından taramalısınız. Diğer türlü saçınızda kırık oluşmasına neden olursunuz. Küçük detaylar saç bakımı için çok önemlidir.

Doğal Yağlardan Destek Almak

Saç Kırıkları için doğal yöntemler de bulunmaktadır. Bunun için doğal yağlardan faydalanabiliriz. Bunları aktarlardan bulabilirsiniz. Argan yağı, hint yağı, zeytinyağı, jojoba yağı ve kakao yağı kırık saç bakımında sıklıkla kullanılan yağlardır. Bu yağları saç maskesi yaparak saçınıza düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Hazırlanışı ve uygulaması çok basittir. Bu sayede saçınızda yeni kırıkların oluşmasının önüne geçersiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉