• PAYLAŞ

30 Yaşında Nasıl Zengin Olunur?

  • 01/11/2016 - 03:01
  • 0 Yorum
  • 696 görüntüleme

30 Yaşında nasıl zengin olunur?

Zengin olmak herkesin hayalidir. Günün birinde çok parası olmasını ve istediği her şeyi yapmayı şu an dünya üzerinde yaşayan her insan ister. Ancak bu konuda herkesin şanslı olduğunu söyleyemeyiz. Eğer şansınız yoksa bunun için belki de şansınızı kendiniz oluşturmanız gerekiyor. Bazıları bilinçli olarak bu yolda hareket ederken bazıları biraz da şansının yardımıyla kısa sürede çok yüksek gelir sahibi olabiliyor. Son yıllarda bu konuda sizlere sayısız örnek gösterebiliriz. 30 yaşında zengin olmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri size maddeler halinde anlatacağız. Belki bizim bu yazımızı okuyanlar arasında zenginler çıkacaktır. İlerde bir gün bizlere de yardımcı olurlar. Bir de bu durum var ancak çok zor olduğuna emin olabilirsiniz.

İlk olarak maddeleri saymadan önce girişimci olmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Bir işte çalışsanız da kendi işinizi yapsanız da sürekli bir şeylerin peşinde olmanız gerekiyor. Ve alt tarafta size sayacağımız maddelere uygun bir hayat tarzınız olması şarttır. Neyse lafı fazla uzatmadan size genç yaşta zengin olmanın nasıl yapacağınızı anlatalım.

30-yasinda-zengin-olmak-1 30-yasinda-zengin-olmak-2

  1. Para Kontrolü

Eğer zengin olmak istiyorsanız paranızı savruk bir şekilde harcamamanız gerekiyor. Para biriktirmek ve tasarruf yapmak şu an dünya üzerinde zengin olan birçok insanın ortak yaptığı bir aktivitedir. O  kadar param var neden harcamayım diye düşünmeyin gene harcama yapın ancak planlı bir şekilde yapmanızı tavsiye ederiz. Sürekli olarak gelirlerinizi arttırmanın yollarını arayın. Sabit bir iş yapıyorsanız zam almanıza yarayacak işlere girin ya da kademe atlamaya çalışın. CEO’ya kadar yolunuz var.

  1. Gösterişten Kaçının

Ülkemizde sonrada görmüş diye bir laf vardır. Durumu kötü olan insanların bir anda çok para bulduklarında yaptıkları hareketler kast edilir. Son model bir araba almak, ev almak ve elbiselere çok para harcamak gibi durumlar için söylenir. Bu size kısa sürede kazandığınız paranın suyunu çekmesi için bir yol olduğunu söyleyelim. 30 yaşında zengin olmak istiyorsanız sade bir yaşam tarzını benimsemelisiniz.  Wall-Mart’in sahibi olan Warren Bufflet’i size örnek verebiliriz. Dünya da en zengin insanlar arasında sürekli ilk 10’da olan bir şirket sahibi olmasına rağmen ne şoförü ne de koruması var.

  1. Yatırım yapma alışkanlığı kazanın

Birikim ve tasarruf yapmak size bir seviyeye kadar yardım edecektir. Onlarla akıllıca yatırımlar yapmaksa size daha büyük gelirler kazandıracaktır. Dünya zenginlerinin birçok alternatif yatırımı vardır. Tek bir konuya değil bir çok konuya yatırım yapmalısınız. Birinde kaybetseniz dahi diğeri telafi edecektir.

  1. Yeni Fikirler

Fikirlere kapalı olmayın, insanları dinleyin ya da kendi fikirlerinizin üzerine gidin. Hiç tahmin edemeyeceğiniz insanların hayatlarını kolaylaştıracak bir fikriniz varsa hayata geçirmek için uğraşın belki o fikir sizi çok zengin yapacaktır.

  1. Hedef koymaya alışın

Ne iş yaparsanız yapın sürekli bir fazlasını hedef olarak koyun. Kısa vadeli ve uzun vadeli birçok hedefiniz olması gerekiyor. Bu sayede ilerledikçe kendinize güveniniz gelecektir ve bu da hedefleriniz büyütme konusunda sizi motive edecektir. Örneğin 1 milyon TL param olsun hedefi koyduktan sonra büyük hedef olarak da 20 milyon TL paranız olmasını koyun.

  1. Zaman

Aslında her şey zamanla ilgilidir. Bazı günler size 24 saat bile yetmeyecektir. Bunun için planlı hareket edin ve bugünün işinin kesinlikle yarına bırakmayın. Hatta imkanınız olursa yarının işleri içinde bir gün önceden çalışma yapın. Bu kurallara uymanız ve biraz da şansınızın yaver gitmesi ile 30 yaşınızdan önce sizlerde zengin olabilirsiniz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉