• PAYLAŞ

Saç Rengini Açmak İçin Sirke Nasıl Kullanılır?

  • 23/08/2016 - 15:40
  • 0 Yorum
  • 968 görüntüleme

Makyaj yapmak için farklı detayları bilmek gerekiyor. Makyaj kapsamlı bir olay olarak düşünülürse içerisinde saçları, tırnakları, yüzü ve vücudun her yerini almaktadır. Bakımla olmak demek vücudumuzun tamamının temizliğine dikkat etmenin yanında güzel görüntü kazanmak için farklı yollar denemektir. Bu yazımızda sizlere saç renginizi açmanıza yardımcı olan bir ipucu hakkında bilgi vereceğiz. Sirke yardımı ile saçınızın rengini nasıl daha açık bir ton kazandıracağınızı öğrenmek hayatınızı kolaylaştırabilir.

Bu işlemi yaparken belirli bir sıra ile uygulamaya dökmek gerekiyor. Saçınızı şampuan ile yıkamadan önce yapmanız gereken sirke ile saçınızı güzelce durulamak olacaktır. Sirke insan saçındaki biriken kirleri temizlemesinin yanı sıra saça parlaklık kazandırmaktadır. Bu işlemi yapmadan önce saçınızın renginizi açmanıza yardımcı olan tüm ekipmanın yanınızda olması gerekiyor. Yazımızın tamamını okumadan işleme başlamamanızı tavsiye ediyoruz.

Saçınızı beyazlatmak için küçük bir kapın içerisinde 2 fincan kadar suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi ekleyin. Bu karışımı yaklaşık olarak 15 dakika bekletin. Bu karışımın soğumasını bekleyin. Soğuduğundan emin olduktan sonra saçınızı güzelce şampuan ile duruladıktan sonra bu karışımı saçınıza dökün. Eğer saçınızın içerisinde sarışın renkte vurgular oluşturmak istiyorsanız ya da saçınızın rengini açmak istiyorsanız beyaz sirke kullanmayı tavsiye edebiliriz.

sac-rengini-acmak-icin-sirke-nasil-kullanilir_646x340

Saçınızın aralarında beyaz çizgiler oluşturmak istiyorsanız izleyeceğiniz yol biraz daha farklı olacaktır. Bir sprey kabının içerisine beyaz sirke ile doldurun. Elma sirkesi kullanırsanız elde edeceğiniz renk tonu kumral olacaktır. Saçınızı belirli kısımlara ayırarak sprey yardımı ile sirkeyi saçınıza püskürtün. Sprey’in içine sirke ile birlikte limon suyu koymayı da unutmayın. Şişenin yarısı limon suyu yarısı da sirke olacak şekilde dengeleyin.

Sirkeyi saçınızın durumuna göre haftada üç kez kullanabileceğiniz gibi haftada bir kez de kullanabilirsiniz. Sirkeyi kullanan birçok insanda saçın yumuşaklık ve parlaklık kazandığı görülmüştür. Eğer çok koyu bir saçınız varsa ve biraz rengini açmak istiyorsanız. Sirke’nin içerisine biraz soya soyu ekleyin. Aynı yukarıda anlattığımız gibi saçınızı şampuan ile yıkadıktan sonra kullanmaya dikkat edin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉