• PAYLAŞ

Seyahatinizi nasıl bedavaya getirirsiniz?

  • 23/08/2016 - 15:20
  • 0 Yorum
  • 860 görüntüleme

Günümüzde bir yerden bir yere gitmek inanılmaz bedellerle olabiliyor. İnsanlar bu nedenle farklı alternatifler bularak seyahatlerini daha ucuza getirmenin yollarını arıyorlar. Bu sayede seyahati için harcayacağı parayı orada kullanmak için tasarruf sağlamış oluyorlar. Özellikle dünya turuna çıkan insanlar para harcamak konusunda daha cimri davranmak istiyorlar. Seyahat etmeyi ucuza getirmek ya da tamamen bedava olmasını sağlamak biraz riskli yöntemleri denememize neden olacaktır. Konforunuzdan vazgeçmeniz gerekiyor. Konforum önemli değil ben sadece dünyayı dolaşmak istiyorum diyorsanız bu tavsiyelerimize uymanız gerekecek.

Seyahatiniz esnasında konaklama masraflarından korkuyorsanız bunun için internet ücretsiz konaklama sunan CouchSurfing sitesini sizlere tavsiye edebiliriz. Bu site referans usulü ile üye kabul ediyor. Çünkü önüne gelen herkesin siteye üye olarak bedava olan evleri kullanması sakıncalı olabilir. Ya da hiç konaklama ücreti vermek istemiyorsanız. Aynı zamanda kimseyle de muhatap olmak istemiyorsanız çadır kurmanızı tavsiye edebiliriz. Çadır kuracağınız yeri özenle seçmenizi tavsiye edebiliriz. Çünkü gece tehlikenin nereden geleceği belli olmayacaktır.

bedava-seyahat-etmenin-yollari

Hiç para harcamadan dünyayı gezmek ve yeni insanlar ile tanışmak istiyorsunuz. Size tavsiyemiz gönüllülük esasına göre iş yapan ve çalışanları ile anlaşan şirketlerle anlaşmanız gerekecektir. Bu tür şirketler dünyanın çeşitli noktalarına yardım götürdükleri için çalışanlarını istekli kişilerden seçmek istiyorlar. Bu şirketlere başvurunuzu yaptıktan sonra sizden hiç para ödemesi almayanlar ile de karşılaşabiliriz. Çok az ücret talep edenlerle de karşılaşma şansınız var. World Wide Opportunities on Organic Farms bu şirketler arasında en çok bilinendir.

İnternetin gelişmesi ile birlikte sağladığı bir çok kolaylık bulunuyor. Helpx sitesi bir yardımlaşma ağı olarak hizmet veriyor. İhtiyacınız olan şeyleri siteye yazıyor, size yardımcı olabilecek insanlar sizlere cevap veriyor ve ne şartlar altında yardım edebileceklerini anlatıyorlar. Ya da bir konuda uzmanlığınız var. Bu konuda yardım talep eden kişiden konaklama ve yemek masraflarını karşılaması halinde ona yardım edebileceğinizi söylüyorsunuz. O da olur verirse bedava seyahatinize başlamış oluyorsunuz. Seyahatinizi ucuza getirmek biraz da sizin elinizde olan bir durumdur. Rahatlıktan vazgeçtiğiniz anda seyahatinizi ucuza getirecek birçok farklı yöntem bulabilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉