• PAYLAŞ

Sağlıklı Giyim Nasıl Olur?

  • 05/01/2017 - 11:21
  • 0 Yorum
  • 840 görüntüleme

Sağlıklı Giyim Nasıl Olur?

Giyim günümüzde özellikle bayanların büyük harcamalar yaptığı bir alandır. Sürekli yeni elbiselerin ve tarzların çıktığı günümüzde yapmış olduğumuz harcamaların ne kadar çok olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle dengesiz bir harcama yapma eğilimi içinde oluyoruz. Sağlıklı giyim için dikkat etmeniz gerekenler hakkında biraz bilgi vermeye çalışacağız. Amacımız güzel giyinmekten uzak durmanız gerektiğini size diretmek değildir. Amacımız hem güzel görünmeniz ve bunun için az para harcamanız olacaktır. İlk olarak alışveriş çıktığınızda hedefinizi belirli model ve renkler olarak düşünmemek olmalıdır. Örneğin bir ayakkabı alacağınız zaman bunu o sezonun modası olan model olmak zorunda olmadığınızı kabul etmelisiniz.

Alacağınız ayakkabıyı hem uzun bir süre ayaklarınızın sağlığına zarar vermesini engellemek olmalı hem de uzun bir süre her türlü elbiseniz ile giyebilecek olmalıdır. Çünkü moda yüzünden alınan birçok ayakkabı sadece birkaç kez giyildikten sonra bir kenara atılmakta ve tekrar giyilmek istememektedir. Uzmanlar bu konuya çok dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Giyim alışverişinde nelere dikkat edilmelidir?

Uzmanlar insanların bu konuya çok dikkat etmediklerini söylüyor. Aldıkları elbiseleri sadece güzel olduğu ve insanlar tarafından tercih edildiği için aldıklarını söylüyor. Alınan elbisenin vücudu sıkmasına, teri emmemesine, kışın sıcak tutması gerekirken üşütmesine, yazı serinlik sağlaması gerekirken terletmesine çok da itina edilmediğini söylüyorlar. Yakın zamanda sadece moda olduğu için alınan ve insanların ayaklarında sorun yaşamasına neden olan çok sayıda kimyasal bulunduran ayakkabı modeli hakkında bir haber okumuşsunuzdur. Alacağınız kıyafet ne olursa olsun ucuz ya da pahalı olmasına dikkat etmeden sadece sizin sağlığınıza zarar verip vermeyeceğini düşünerek almanız önceliklidir.

Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde sizi sıcak tutacak bir mont yerine, sadece güzel görünüm sağlamanıza yardım edecek bir trençkot almanız yanlış bir tercih olacaktır. Alacağınız kıyafetin kumaşına dikkat etmelisiniz. Yaz için alacaksanız terlemenize engel olacak, kışın giyeceksiniz sizi üşütmeyen bir kumaştan üretilen kıyafetleri tercih etmeniz öncelikli olmalıdır. Renk olarak yazın açık renkleri kışın ise koyu renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü açık renkler yazın giyildiğinde güneşin zararlı ışınlarını sizden uzak tutacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉