• PAYLAŞ

Sağlıklı Saçlar Nasıl Uzatılır?

  • 26/08/2016 - 20:40
  • 2 Yorum
  • 2748 görüntüleme

Genellikle kadınlar saçlarını uzatma konusunda çok istekli ve arzuludurlar. Ancak erkeklerde en az bir sefer hayatlarının bir döneminde saçlarını uzatma girişiminde bulunmuşlardır. Bu girişimi gerçeğe dönüştüren çok az sayıda erkek vardır. Saçları uzatmadan vazgeçenlerin birçoğu bakımını yapamayacaklarından korktukları için saçlarını uzatmaktan vazgeçmektedir. Ancak kadınların bu konuda herhangi bir korkuları ya da çekinceleri bulunmamaktadır. Onlar saçlarını uzatmak ve ona bakmak için doğalarında bulunan yörüngeleri izlemeleri yeterli olacaktır.

Gene de saç uzatmada bilinmesi gereken önemli bilgiler vardır. Bu bilgilerin ışığında kişi saç uzatmak isterken saçlarının da sağlığını koruma konusunda dikkatli davranmış olacaktır. Saçları gerekli seviyeye geldiğinde bu bakım ve dikkat sayesinde kolay kırılmayan ve dökülmeyen güçlü saçlara sahip olabileceklerdir.

saglikli_hizli_sac_uzatma_yollari

Saçları sağlıklı bir şekilde uzatmak için dikkat edilmesi gerekenler

Saçlarınızı sıfırdan uzatacağınızı düşünerek saç uzatırken ilk sıraya beslenmeyi koymanız gerekiyor. Sağlıklı bir şekilde besin almak ve bol bol su içmek saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için önemlidir. Vitamin özellikle saç diplerinin kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Bu vitaminler için biotin ve keratin’i önerebiliriz.

Saçınızın temizliği için kullanacağınız şampuanın saçınıza uygun olması çok önemlidir. Saçlarında yağ olan kişilerin besleyici şampuanlardan kullanması saçlarına zarar verecektir. Şampuanı mutlaka saç diplerine uygulamanız gerekiyor. Saç kremini de saç uçlarınıza uygulamaya dikkat etmelisiniz. Özellikle bol bol masaj yaparak şampuanı uygulamak saç diplerinde bulunan kiri ve yağın temizlenmesi için önemlidir.

Haftalık banyo düzeninizde en az bir sefer saç diplerinizi arındırmaya yarayan bir şampuan kullanmak saç diplerinizin güçlenmesi için çok önemlidir. Saçınızı yıkarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta suyun fazla sıcak olmaması olacaktır. Ilık ya da soğuk suda yıkanan saçların daha sağlıklı bir şekilde uzadığı bilimsel çalışmalar ile ispatlanmıştır. Çünkü sıcak su kan akışını yavaşlatırken, soğuk su kanın daha hızlı akmasına yardımcı olacaktır.

Saç bakım yağlarını düzenli aralıkla kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bu yağlar saçların daha hızlı uzamasına ve onların beslenmesine yardımcı olmaktadır. Hafta bir kez saçlarınıza maske yapmanız daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardım edecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


nasilyapilir com
Melahat Arslanboğa - 26/09/2016 - 15:19

Hakiki zeytin yağına bende katılıyorum. Güzel bir saç serumu oluyor. Bende denedim, öneririm yani.

Cevapla
nasilyapilir com
Selin Yerebakan - 24/09/2016 - 13:16

Kızlar size önerim hakiki zeytinyağı ile akşamları saçınıza maske yapmanız. İnanılmaz derecede etkisi var öneririm.

Cevapla
Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉