• PAYLAŞ

Sağlıklı Yaşam İçin 10 Farklı Uygulama

  • 02/07/2016 - 22:03
  • 0 Yorum
  • 635 görüntüleme

Günümüzde sağlıklı yaşam ve beslenme belki de hiç olmadığı kadar önemli. Tüm dünyada hem kadınlar hem de beyler; günlerinin büyük bir bölümünü daha güzel/yakışıklı görünmek için spor yaparken ya da sağlıklı beslenmekle harcıyor. Akıllı cep telefonlarınızın uygulama marketinden indirebileceğiniz sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme ve fitness uygulamaları ile gündelik yaşantınızı kolaylaştırın. Bu uygulamalar sayesinde spor salonuna gitmeden sporunuzu evde yapabilir, diyetisyene gitmeden kişiye özel beslenme programı oluşturabilir, kilonuzu takip edebilir ya da attığınız adımları sayabilirsiniz. İşte sağlıklı yaşam için tercih edebileceğiniz 10 farklı uygulama….

P90X

indir (4)

Uygulamanın adında geçen 90 sayısı bir tesadüf değil. Bu uygulama, kullanıcılarına 90 günde fit ve zinde bir vücuda kavuşmayı vaat ediyor. Kişisel bilgileriniz doğrultusunda hazırlanan beslenme ve fitness programına harfi harfine uyduğunuzda, sadece 3 ayda çok daha sağlıklı ve fit hissedebileceğiniz bir uygulama. Egzersiz programınızı oluşturmak da bu uygulama ile oldukça kolay.

MyFitnessPal

Yiyecek ve egzersiz programı oluşturabileceğiniz bir program olan MyFitnessPal, başlangıç ve hedef kilonuz arasında oluşturduğu grafik sayesinde, hedefinize adım adım yaklaşırken nerede olduğunuzu, ne kadar ilerleme kaydettğinizi, gün gün ne yiyip içtiğinizi, gün içinde almanız gereken kalori miktarını ve daha birçok şeyi kayıt altına alıyor. Örneğin almanız gereken kalori miktarı bilindiğinden, kahvaltı ve öğle yemeğinin ardından akşam yemeğinde kaç kalori almanız gerektiğini görebilirsiniz.

Calorie Counter

Diyet yaparken, kilo vermeyi kolaylaştırmak için kalori sayımı oldukça önemlidir. Ne yaptıysam kilo veremiyorum, gün içinde ne kadar yemek yediğimi unutuyorum diyorsanız bu uygulama tam size göre. Android marketten ücretsiz olarak indirebileceğiniz Calorie Counter ile ayrıca fitness takibini ve yaktığınız kalori miktarını da takip edebilirsiniz.

Diet Assistant

indir (5)

Diyetinizi sağlıklı bir şekilde takip altına almak istiyorsanız, cep telefonunuza indireceğiniz Diet Assistant uygulaması çok işinize yarayacak. Tıpkı bir asistan gibi tüm beslenme ve fitness uygulamalarınızı kayıt altına alan bu uygulama ile diyet sırasında neyi ne kadar yediğinizi, günde kaç kalori harcadığınızı kolayca takip edebilirsiniz.

Diet Point

Hızlı kilo vermek için aradığınız diyet listeleri bu uygulamada. Hedefiniz ayda 3,5 ya da 10 kilo vermek ya da belirli bir besin grubuna yönelik bir diyet yapmak için cep telefonunuza indireceğiniz Diet Point uygulaması ile etkili diyet listelerine ulaşabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉