• PAYLAŞ

Salon Perdesi Nasıl Seçilir ?

  • 30/07/2016 - 12:45
  • 0 Yorum
  • 1082 görüntüleme

Perdeler renkleri ve desenleri ile evlerin vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Asıl amaçları ne kadar dışarıdan gelen güneş ışınlarını engellemek ve bunun yanı sıra dışarıdan içerisinin fazla görünmesini engellemek olsa da artık günümüzde perdeler öncelikli olarak evlerimizde estetik duruşları ile ön plana çıkmaktadır. Günümüzde çok fazla perde çeşidi var bazen bu kadar seçenek arasından uygun olanını seçmek oldukça zor oluyor. Bu durumlarda özellikle dikkat edilmesi gereken detayları bir araya toplayarak sizlere hazırladık günümüzde perde seçimi yaparken püf noktalar.

salon-perdesi-nasıl-secilir

– Eğer evinizin salonundaki mobilyalar klasik tarzda seçimler yapılarak  döşenmişse spor perde modellerinden uzak durulmalıdır. Salonunuz genel olarak desen ağırlıklıysa kısa olarak eşyalarınızda üç veya daha fazla renk, desen bulunuyorsa bu durumda yapmanız gereken duvar boyanızı baz alarak uygun düz renk ve en önemli detay olarak desensiz perdeler seçmeniz çok daha uygun olacaktır.

-Salonunuzdaki pencerelerin adeti ve şekli perde seçiminde ciddi bir faktördür. Eğer küçük pencerelere sahip olan bir salonunuz varsa genel olarak daha sade ve düz olan modelleri; genel olarak büyük pencereleriniz varsa da tercihlerinizde yere kadar uzanan, hafif düz perde seçimleri salonunuzun çok daha kaliteli görünmesini neden olacaktır.

-Perde seçimi yapılırken salonunuzda hangi türde ışıklandırma kullanacağınıza yada salonunuzun ne kadar aydınlık olmasını istediğinize karar vermeniz gerekli.Tercihiniz aydınlık bir ortam yönündeyse hafif, açık renklerde tül perdeler bu isteğiniz için ideal bir seçim olacaktır. Sarı veya tonlarında fonluklar seçerseniz salonunuzun yaz-kış tamamen aydınlık bir ortam olmasını sağlayabilirsiniz.

-Amacınız tam olarak salonunuza canlılık katmaksa eğer, daha çok tercihlerinizi siyah-beyaz, turuncu-mavi gibi tamamen zıt renklerin bir arada kullanıldığı perde türlerini tercih etmelisiniz.

salon-perdesi-nasıl-secilir salon-perdesi-nasıl-secilir

-Salonunuz da daha ihtişamlı veya lüks bir görüntü istiyorsanız ipek olarak dokunmuş kumaş perdeler veya ağır fonluklar tarafında tercihinizi kullanmalısınız. Perdelerin bu türlerinde gene olarak  sırmalı renkleri tercih etmelisiniz.

-Kadife kumaştan yapılmış perdeler evinizin salonuna genel olarak geleneksel bir hava katarken, keten ve kotondan dokunmuş perde modelleri çok daha modern hava yakalamanıza olanak sağlayacaktır.

-Günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında büzgülü mekanizmalı perdeler neredeyse her pencere şekline göre hazırlanabilen bu perdeler evinizin salonuna daha modern ve aynı zaman da klasiğin içi içe girdiği bir hava katıyor.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉