• PAYLAŞ

Samsung 3D Pazarından Çekiliyor

  • 20/06/2016 - 22:02
  • 0 Yorum
  • 839 görüntüleme

 

Geçtiğimiz birkaç yıl önce televizyon endüstrisinin gündemine oturmayı başaran hatta gündemi belirleyen 3D teknolojisi sayesinde 3D görüntüler sunan televizyonlar yeni bir kategoride toplanmaya başlamıştı. 3D teknolojisini sunan televizyonların yanında kullanma zorunluluğu olan 3D gözlüklerin verdiği konforsuzluk ve aynı zaman da görüntülerin de o kadar ilgi çekici olmaması 3D televizyon pazarını sınırlı kulacıyla buluşturmayı başardı.

975979_0_original

3D televizyon  üreticilerinden Samsung’un pazardaki payı oldukça önemli yer tutmaktaydı. Sumsung  3D televizyon konseptlerini pazardan çekmeye hazırlandığını söyleyebiliriz.  Samsung, 2016’da piyasaya sürdüğü televizyon modellerinin 3D teknolojisini desteklemeyeceğini açıkladı. 2015  yılında satışa sunduğu modellerinin 3D’yi hala destekleyeceği konuşulurken bir benzer haber de  Sony ve LG firmaların da yakın zaman da aynı kararı uygulayacağı söylenmek de.

Teknoloji devi markaların bundan sonraki televizyon üretimlerinde 360 derece kamera ile aynı zaman da sanal gerçeklik teknolojisine ağırlık verecekleri ve tüm hazırlıkları buna göre yaptıklarını söylemek mümkün.

Güney Koreli Samsung firmasının ayrıca 2016’da HRD özelliklerine sahip daha fazla 4K SUHD televizyonlar üzerinde çalıştığını ve  piyasaya ağırlıklı olarak bu modelleri sürecek olması bekleniyor. Daha iyi görüntü kalitesi sunduğunu bildiğimiz ikinci nesil olan Quantum Dot ekranlara odaklanması beklenenler arasında.

3dtv

3D teknolojisi sinema dünyasından televizyonlara ilk geldiğinde büyük ilgi odağı olacağı  aynı zaman da pazar payının da çok büyük olacağı tahminlerinde bulunulmuştu. Pazardaki gelişmeleri takip ettiğimizde bir çok üretici firmanın bundan vazgeçmeye hazırlandığını görüyoruz. 3D teknolojisine bu kadar ilgisiz kalınmasının en büyük nedeni sinamadaki görüntüye herkesin alışmış olması ve evlerde bulunan televizyonlardan aynı performansı beklemeleri olduğu gerçektir. İlerleyen zamanlarda sana gerçeklik teknolojisinin hayatımıza neler katacağını hep beraber göreceğiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉