• PAYLAŞ

İş Yaşamında Başarının Beş Yolu

  • 20/06/2016 - 21:37
  • 0 Yorum
  • 788 görüntüleme

Dünyada buluna en zenginler listesine baktığınız da yada hayatlarını anlatan yazılara, kitapları okuduğunuzda ana tema olarak ortak noktalara rastlıyorsunuz. Hepsi belirli aşamalardan geçmiş bir çoğu bulundukları yerlere çok uzun zamanlarda ulaşmış. Yaşantılarıyla , yaptıkları işler yada çevresin de bulunan karakter farklı birbirlerine benzemiyorlar ortak olan tek yönleri zengin olmaları demek tamamen yanlış olur. Sizler için iş yaşamlarında başarıya ulaşmış iş adamlarının ortak yönlerinden bazılarını derledik.

Yaptığınız işte bir tutkulu olmak

Varlıklı kişilere baktığınız da genelde büyük firmaların sahipleri oluyor. Farklı sektörlerde veya etnik kökenden  olsalar da hepsinin en temel özelliği yaptıkları ne olursa olsun en iyi şekilde yapmak. İş hayatında başarının en önemli yolu yaptığınız yada ürettiğiniz ne olursa olsun iyi olsun diye değil kendi yaptığınızın en iyisi olmasına önem vermenizdir.

Para dışında bir servet düşünmek.

Bu gün sokakta yürüyen on kişiye zengin olmanın yolu nedir diye sorsanız alacağınız cevap çok çalışıp para kazanmak olacaktır. İş hayatınız da para kazanmak tabi önemlidir, önemli olan bunu ilke haline getirmemek ve yaptığınız işin insan yararına olmasına sağlamak başardığınız şeyleri siz hayatınıza veda ettikten sonra bile yaşaması ve anlatılması odaklı olmalıdır. Öldükten sonra anılmak servet değerindedir.

Odaklanmak.

İş hayatında veya normal hayat da insanlar kendilerini mutlaka bir şeylere odaklarlar ve bu yolda yürürler zaman geçtikçe bu odaklarından vaz geçer kendilerine odaklanacak yeni şeyler bulurlar. Kaybettikleri zamanı hiçe sayarlar, yapılası gereken doğru olduğuna inandığınız bir şeye odaklanmak ve sonuna kadar ondan vazgeçmemek olmalıdır. İş hayatından balarının en temel maddesi budur.

Riskleri kucaklamak.

İş Yaşamında Başarının Beş Yolu 1

Başarılı insanların hayatlarına baktığınız da yada okuduğunuz da, başarılarına göz attığınız da karşınıza çıkan elinde ne var yok buna yatırdı şimdi artık bir şeye ihtiyacı yok bulgusu olacaktır. İş hayatı bir nevi poker oynamaya benzer doğru zaman da doğru riskleri almanız gerekebilir hayatta fırsatlar insanın karşısına sınırlı sayıda çıkar ve bu fırsatları iyi değerlendirmeli gerekirse risk almalıyız.

Başarısızlıkları Kabullenmek ve İncelemek

İş hayatı her zaman başarılarla dolu olmaz her zaman hatalar, yanlışlar olabilir önemli olan başarısızlıkları analiz etmek tekrar edilmemesi için gerekli önlemleri almak asla pes etmemektir.

İş hayatında başarı sağlamış, kendini ispatlamış, adından söz ettiren bütün varlıklı kişilere baktığınızda bu ilkelere bağlı kaldıklarını ve hepsinin ortak noktası olduğunu göreceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉