• PAYLAŞ

Sanal Borsa Oyunu ile Borsa Nasıl Öğrenilir?

  • 04/11/2016 - 15:35
  • 0 Yorum
  • 955 görüntüleme

Sanal Borsa Oyunu ile Borsa Nasıl Öğrenilir?

Yatırım yapmak isteyen birçok insan borsaya yöneliyor. Bugünlerin özelinde bu sayının giderek artan bir eğilimle ilerlediğini söyleyebiliriz. Çok kolay gibi gözüken bir sisteme sahip olsa da gelir elde edebilmek için öncelikle borsa hakkında ki tüm detayları bilmek ve deneyime sahip olmak zorundasınız. Gerekli bilgi birikime sahip olmak için kitapları inceleyebilir, yorumları okuyabilir ve birilerinden bilgi alabilirsiniz. Ancak borsada gelir elde edebilmek için en önemli detay deneyime sahip olmaktır.

Hangi hisselerden uzak durmanız gerektiğini, ne zaman hisse almanız gerektiği ve hisselerini ne zaman satmanız gerektiğini bu deneyim sayesinde tam zamanlama ile öğrenebilirsiniz. Deneyim kazanmak içinse borsa da işlem yapmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde borsada yapılan tüm işlemlerin altında ki detayları öğrenebilirsiniz. Bu sayede hangi hisseden uzak duracağınızı ve hangi hisseye yatırım yapacağınıza daha kolay karar verirsiniz. Bunun için günümüzde birçok insanın tercih ettiği yöntem olarak sanal borsa oyunlarını gösterebiliriz. Peki, gerçekten sanal borsa oyunu ile borsa öğrenilir mi? Bu konuda çok sayıda görüş bulunuyor. Gerçek borsa gibi olmayacağını söyleyenlerin olduğu gibi ilk adımları atmak için bu oyunun gerekli olduğunu söyleyenlerde var.

Biz bu yazıda sizlere sanal borsa oyunu nasıl oynanır sorusuna sizler için cevap vereceğiz. Ardından da oyunun size kazandıracaklarını öğrenmenizi sağlayacağız.

sanal-borsa-oyunu-nasil-oynanir

Sanal Borsa Nasıl Oynanır?

Borsaya giriş yapmak için öncelikle ekonomi ve finans konularına ilginiz olması gerekiyor. Aslında atacağınız ilk adım budur. Rakamlardan ve ekonomi haberlerinden hoşlanmıyorsanız başka konulara yönelmenizi şimdiden tavsiye edebiliriz. Çünkü borsaya giriş yapmak istiyorsanız düzenli olarak tüm haberleri takip etmeli, bu haberler arasından borsayı etkileyeceklerini tespit etmeli ve nasıl etkileyeceğine karar vermeniz gerekiyor.

Aksi halde yanlış kararlar vermeniz içten bile değildir. Bunu ise borsa oyunu sayesinde rahatça tecrübe edebilirsiniz. Örneğin altın konusunda borsada bir altın şirketinin hisselerinden satın almak istiyorsanız ve hiç bakmadan nasılsa kaybettirmez düşüncesi ile alım yaptınız. Ancak hisselerini aldığınız şirketin devlet tarafından yüklü miktarda ceza aldığının haberini görmediğiniz için yaptığınız yatırımın büyük bir kısmı çöpe gitmiş sayabilirsiniz. Bu gibi durumları deneyimlemek için sanal borsayı mutlaka denemeniz gerekiyor.

sanal-borsa-oyunu-nasil-oynanir-1

Sanal borsa konusu ile ilgili yapılan denemelerde birçoğunun gerçeğe çok yakın oyunlar olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bunu sizlere bizler değil borsada uzman olan kişilerin denemeleri sonucu söyledikleri yorumlarından aktarıyor. Pratikte gerçek borsadan hiçbir farkı olmayan bu oyunların insana birçok deneyim kazandırdığı söyleniyor. Nasıl borsa öğrenebilirim diye soran insanlara verilebilecek en doğru cevap sanal borsa oyunu satın al işlemi yapmaları olacaktır. Piyasada çok sayıda borsa oyunu bulunuyor küçük bir araştırma yaparak size yardımcı olacak oyunu bulabilirsiniz.

Dikkatli bir araştırma yaparak ücretsiz olarak bu oyunu sunan firmaları da bulabilirsiniz. Daha kısıtlı bir kullanım sunulsa da oyunu kavrayabilmeniz ve borsada ki düzeni anlamanız için size yardımcı olacaktır.

Bu konunun özünde borsaya girmek gibi bir niyetiniz varsa size ilk tavsiyemiz sanal borsa oyunu mutlaka denemeniz yönünde olacaktır. Oyunun içinde yapacağınız yatırımlardan kazansanız da kaybetseniz de karlı çıkan taraf siz olacaksınız. Hangi işlemi yaparsanız para kaybedeceğinizi, hangi kararı verirseniz gelir elde edeceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Ardından borsaya daha rahat bir giriş yapabilirsiniz. Bir işi gözü kapalı girmekle işin temelini bilerek girmek arasındaki temel farkı bilerek girmek size avantaj sağlayacaktır. Deneyim’i acı bir şekilde kazanmak yerine eğlenerek kazanmanız için bu oyunlar yapılmıştır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉