• PAYLAŞ

Şarj Nasıl Daha Fazla Götürülür?

  • 22/06/2017 - 04:54
  • 0 Yorum
  • 549 görüntüleme

Günümüzde cep telefonları hayatımızın büyük bir kısmını kapsıyor ve en vazgeçilmez eşyalarımız arasında yerini alıyor. Elimizden düşürmediğimiz telefonlar, belli bir güç kaynağı ile çalışıyor ve bu güç kaynağı da içlerindeki bataryalardır. Sürekli olarak etkileşimde olan telefonlarımızın bataryaları kısa bir zamanda sonlanıyor ve belki de telefon üreticilerinin hala çözüm bulamadığı sorunlar arasında, şarjın çabuk bitmesi yer alıyor. Ancak bazı yöntemler şarj süresini uzatmak için yararlı olabiliyor. Bu yazımızda telefonun şarjı çok çabuk bitiyor diyenler için tavsiyelerde bulunacağız.

Telefon Şarjının Daha Fazla Gitmesi İçin Yöntemler

Telefon şarjlarının çabuk bitmesi birçok nedenden kaynaklanabilir. Ekran parlaklığını fazla olması, uygulama seslerinin yüksek olması ve ortam sıcaklığı gibi etkenler şarjın hızlı bitmesine neden olabiliyor. Ancak bazı küçük dokunuşlar ile şarj sürenizi daha da arttırabilirsiniz.

  • Öncelikle belirtmek gerekir ki; akıllı telefon şarj süresi uzatma programı adı altında kullanılan programlar asla mucize değillerdir. Bu programlar sizin yapmanız gereken bazı işlemleri otomatik olarak yaparlar. Ancak telefon hafızanızda da yer kaplarlar. Bu yüzden bu programları kullanmak yerine vereceğimiz tavsiyelere uyun.
  • Telefon ekran parlaklığı, belki de şarj süresini etkileyen en büyük etkendir. Çünkü en fazla güç çıkışı telefon ekranları için olur. Durum böyle olunca buraya ne kadar az enerji gönderilirse, şarj o kadar uzun gidecektir. Telefonu kullanmadığınız vakitlerde ekran parlaklığını kapatmak ya da otomatik ekran parlaklığını açmak, büyük bir enerji tasarrufu sağlayacaktır.
  • Bilmediğiniz bir yere gidiyorsunuz ve telefonunuzun GPS’ini açarak yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz. Ancak yolu bulduktan sonra GPS kapatmayı unuttunuz. Bu durumda şarjınızın su gibi bitmesi an meselesi. GPS en çok şarj harcayan diğer bir konu ve lazım olmadıkça açık tutulmaması gerekiyor.
  • Telefonunuzun ses ayarlarını mümkün oldukça kısık ayarlamaya dikkat edin. Özellikle uygulama seslerinin yüksekte olması şarj harcayan diğer unsurlardan biri ve size gereksiz şarj harcattırır. Bir telefonun maksimum şarj süresine çıkılması isteniyorsa, mutlaka sessize alınmalıdır.
  • Telefon internetleri oldukça fazla şarj yiyen diğer bir unsurdur. İnternette dolaştıktan sonra internetin kapatılmaması, sürekli olarak veri alışverişine neden olur ve bu da daha fazla enerji anlamına gelir. Aynı şey sadece hücresel veri için değil; Wifi için de geçerlidir. İnternette işiniz bittiyse ve internet üzerinden bir haber beklemiyorsanız, interneti kapatarak daha uzun şarj sürelerine ulaşabilirsiniz.
  • Ne kadar artık çok kullanılmıyor olsa da Bluetooth, en fazla şarj yiyen özellikler arasında yer almakta. Genellikle dosya alışverişinde kullanılan bu özellik, telefonun deli gibi şarj yemesine neden olabilir.

Yukarıdaki tavsiyeler ile telefon şarjı nasıl daha uzun gider sorusunun cevabını vermiş olduk. Buradaki tavsiyelerden 2-3 tanesini uyguladığınız taktirde telefon şarj sürenizi arttırmak hiç de zor olmayacak.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉