• PAYLAŞ

Satış Nasıl Yapılır?

  • 18/08/2016 - 14:51
  • 0 Yorum
  • 917 görüntüleme

Hayatımızı devam ettirmek için ihtiyaçlarımızı karşılamamız gerekiyor. Minimum şekilde hayatımızı devam ettirmek için ilk olarak gıda ihtiyacımızı karşılamamız gerekiyor. Daha sonra barınma ve giyinme ihtiyaçlarımızı azami ölçüde karşılamalıyız. Daha sonra gelirimize bağlı olarak daha lüks olarak kabul edilen insani ihtiyaçlarımızı karşılamaya geçebiliriz. Peki, bu ihtiyaçlarımızı karşılamak için elimizde ki parayı nasıl kazanmalıyız kısmına gelelim. Çok farklı satış yöntemleri vardır. Hizmet satabilirsiniz, ürettiğiniz bir ürünü satabilirsiniz. Ya da birisinin yanında çalışarak onun ihtiyaçlarınızı karşılamak karşılığında kazanç elde edebilirsiniz. Satışın kime yapıldığına ve karşılığında ne elde edildiğine göre kazanç daha yüksek ya da düşük olabilir.

satış nasıl yapılır 2

Satış’ı yapmak bazen profesyonel bir yetenek gerektirmektedir. Ülkemizde çok sayıda satış işi yapan insan bulunmaktadır. Burada ki amaç ürünü satacakları insanın o ürüne ihtiyacı olmasa dahi o ürünü ona satılmasıdır. Bu konuda çok farklı taktikler uygulanmaktadır. Büyük bir şirketin yeni bir ürünü piyasaya çıkacaksa ilk olarak reklam faaliyetleri yapılacaktır. Reklamın için o ürünün sizin şu ana kadar arayıp da bulamadığınız bir ürün olduğu algısı sizlere aşılanacaktır. İlk olarak duyarsız kalabilirsiniz ancak reklam sayısı arttıkça içinizde az da olsa bir merak duygusu ortaya çıkacaktır. Bu merak duygusunu yenmek için o ürüne doğru kendinizi yönlendirmiş olacaksınız. Sizin için özel olarak hazırlanan paketlerde ki ürünü alarak şirketin satış amacını gerçekleştirmesini sağlayacaksınız.

Bir de kapı kapı dolaşarak insanları yüz yüze ikna etme yöntemi ile satış yapmak isteyen satıcılar bulunmaktadır. En zoru onların işidir. Ancak işin ehli olan kişiler amacına ulaşmaktadırlar. İlk olarak çok akıcı ve ikna edici bir dile sahip olmaları gerekmektedir. Karşısında ki insana konuşurken ve vücut hareketleri yardımı ile güven vermesi gerekmektedir. Daha sonra sıra ürünü ona pazarlamaya geçmesi gerekiyor. Eğer hayatınızda ilk defa gördüğünüz birisine kısa sürede güven aşılayabilirseniz sizden de iyi bir pazarlamacı olacaktır. Daha sonra karşınızda ki insana istediğiniz ürünü rahatça satabilirsiniz. Merak etmeniz gereken bu sayede ne kadar para kazanabileceğiniz olacaktır. Bu satacağınız ürüne göre değişiklik gösterecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉