• PAYLAŞ

Şık Bir Hanımefendi Nasıl Olunur?

  • 08/09/2016 - 14:20
  • 0 Yorum
  • 1322 görüntüleme

Hanımefendiler kendilerini iyi hissetmek ve güzel görünmek için kendilerine çok fazla bakarlar. Bu sayede hem etrafındaki insanların beğenisini kazanırlar hem de kendi öz güvenlerinin yüksek olmasını sağlarlar. Amaçları gerçekleştirmek için birçok konuda dikkatli bir şekilde düzenlemeler yaparlar. Dikkat ve özen gerektiren bu çalışmaların ne olduğu şık bir hanım efendi olmak için neleri eksiksiz olarak yapmak gerektiğini maddeler halinde sizlere anlatacağız. Bu bilgiler ışığında şık bir hanımefendi misiniz yoksa değil misiniz öğrenebilirsiniz.

sik-bir-hanimefendi-nasil-olunur-1

  1. Şık bir hanım efendi olmak sadece bakımlı olarak tanımlanmamalıdır. Özgüveni yüksek, şükran ve memnuniyet çerçevesinde hareket etmelisiniz. Kendinizi her şeyinizle kabul etmelisiniz.
  2. Giyim tarzınızda şıklığın yanı sıra onurlu bir şekilde giyinmeyi tercih etmelisiniz. Amacınız kendinize yakışan kıyafetleri tercih etmeniz olacaktır. Akıllı kadınlar sayıya göre değil, anlamına göre alışverişlerini tamamlarlar.
  3. Ufkunuzu genişletin. Şık bir hanım efendi olmak aynı zamanda içinde kültürlü olmayı da barındıracaktır. Okuyun, çünkü çok okuyan insanlar ortalamanın üzerinde bir konuşma yeteneğine sahip olmaktadır. Kendinizi daha iyi bir şekilde ifade etmek için bu gereklidir.
  4. Konuşmanızda tonlamalara çok dikkat etmelisiniz. Tonlama dikkatleri konuşmanızda toplanmasına yardımcı olur. Toplum içerisin de yüksek sesle gülmek, bağırmak ve çığlık atmak çirkin olarak kabul edilmektedir. Bu davranışları yapmaktan özenle kaçınmalısınız.
  5. Günün her anında etrafınız da kimse olmasa da terbiyenizi bırakmadan hareket etmeye çalışın. Terbiyenizi ne olursa olsun bırakmamalısınız. Günlük hayatınız içerisinde size en ufak yardımı dokunmayacak insanlara dahi nazik davranmaya çalışmalısınız. Bunu bir davranış şekli olarak benimsemelisiniz.
  6. İnsan kendi gibi olan insanların yanında daha doğal davranabilecektir. Bu nedenle etrafınızı kendiniz gibi zarif ve şık insanlarla doldurmaya çalışmalısınız. Bu şekilde olmayan kişilerle mecbur kalmadığınız sürece iletişime girmemeye çalışın. Kısa sürede onlarla anlaşamadığınız farkına varacaksınız.

Yukarıda saydığımız 6 maddenin ışığında şık bir bayan olmak için ne gibi kararlar vermeniz gerektiğinin farkına varmış olmanız gerekiyor. Bu sayede doğru kararları verecek ve hayatınızı şık bir şekilde devam ettirebileceksiniz.

[Toplam:2    Ortalama:3/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉